Yüzük Kombinleri

Yüzükler, takı ve aksesuar kullanımında ilk sırada gelen parçalardandır. Gümüş yüzükler, altın yüzükler, taşlı veya sade yüzükler ve çok daha fazlası şıklığımızı tamamlayan önemli bir unsurdur. Genelde altın, gümüş, pırlanta veya diğer değerli taşlar gibi değerli madenlerden üretilen bu yüzükler fiyat aralığı oldukça da farklıdır. Bildiğiniz gibi altın ve pırlanta oldukça pahalıdır. Ancak uygunluk bakımından en çok tercih edilen gümüş yüzüklerdir. Gümüş yüzükler ile de şıklığı yakalamak pek de zor değildir aslında. Ucuza şıklığın hepimizin dikkatini fazlasıyla çekebileceğine inanıyorum.  Peki yüzüklerle şıklığımıza şıklık katmak için öncelikle nelere dikkat etmeliyiz.

Parmak tipinize uygun olmalı;

Yüzük seçerken en çok dikkat etmemiz gereken nokta el ve parmak yapısını ön plana koymak olacaktır. Kıyafet seçerken vücut yapısını dikkate aldığımız gibi yüzük seçiminde ise parmak yapısı önemli bir aktördür. Örneğin kısa parmaklarımız var ise kalın modellere yaklaşmamalı, ince modellere yönelmemiz gerekir. Aynı zamanda parmaklarımız kalınsa tam oturan bir model tercih etmek hoş olmayacaktır, küçük bir şişkinlik sizi rahatsız edebilecek boyuta ulaşabilir.  Göz hileleri ile parmaklarımızı olduğundan uzun ve ince göstermek mümkün. Bunun için geometrik motifli ve uzunlamasına taşlar ile donatılmış modeller güzel seçim olacaktır. Parmaklarınızdaki kusurları ufak hileler ile saklayabilmek de oldukça kolaydır. Gösterişli taşlar, renkli yüzükler tam da sizin için. Böylelikle dikkatler yüzüğe toplanır ve sizde küçük kusurlarınızı örtebilirsiniz. Son günlerde tek parmak üzerinde iki yüzük takmak moda haline gelmiş durumda. Ancak siz bunları yapmak zorunda değilsiniz. Özellikle kısa parmaklara sahipseniz bu modaya uymamalı parmağınızı daha da kısa göstermekten kaçınmalısınız.

Yüzükleriniz kıyafetinize uyum sağlasın

Sahip olduğumuz yüzükleri çok sevebilir her gün takmak isteyebiliriz. Ancak taşlı ve gösterişli yüzüklerimiz var ise özel günlerde, davetlerde. Akşam yemeklerinde kullanmak daha mantıklı olabilir. Özel günlerde giyilen gösterişli elbiseler ile mükemmel bir uyum yakalayacak olan gösterişli yüzükler size daha şık bir görünüm katacaktır. Günlük sıradan kıyafetler ile bu gösterişli yüzüğümüzü heba etmek yerine şık bir kıyafetin yanında takmak her zaman sizi daha ön plana çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.