Yüz Tipine Göre Küpe Seçimi

Sizi ön plana çıkaran bir küpe ile kıyafetinizin şıklığını bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Genellikle kadınlar tarzına, renk seçimine, kıyafetlerine göre küpe seçimi yapsa da yüz tipinize göre küpe seçmek sizi her zaman daha hoş gösterecektir. Basit ve zarif bir küpe ile doğal güzelliğinizi vurgulayıp bu kalabalığın içinden yüz şekliniz ile sıyrılmak daha kolay ve hoş olacaktır. Öncelikle hangi yüz tipine sahip olduğunuzu görüp buna göre hareket etmeniz gerekecektir.

Oval ve yuvarlak yüz tipi;

Genellikle ideal yüz tipi olarak kabul edilen oval yüz tipine sahip iseniz alın kısmınız çene kısmınızdan biraz daha geniş olacaktır. Yüzünüz yanaklardan çeneye doğru incelmekte olup hemen hemen her şeklin size yakışacağını bilmeniz gerekiyor. Ancak özellikle bir seçim yapacak isek üçgen küpeler sizin için çok daha iyi olacak sizi ön plana çıkaracaktır. Yuvarlak yüz tipinde ise yanaklar dolu ve yüzün en geniş parçası olmaktadır.  Dar kıvrımlara sahip uzun küpeler yüzünüzü daha uzun gösterecek ve size yakışacaktır. Bunun yanı sıra kare veya dikdörtgen küpeler ve sarkan küpe modelleri sizin için güzel bir seçim olacaktır. Ancak yuvarlak ve daire şeklinde bir küpe modelini asla tercih etmemelisiniz. Aksi takdirde daha şişman bir görünüm yaratabilir.

Kalp, kare ve uzun yüz tipi için;

Kalp şeklinde yüzünüz varsa eğer dar bir çene, yüksek elmacık kemikleri ve geniş bir alına sahipsinizdir. Sizin için en iyi seçim dairesel ve büyük oval küpeler olmalıdır. Kare bir yüz tip alt çene hattı, elmacık kemiği ve göz hattının aynı hizada olması ile ortaya çıkar. Bu yüzden tercih etmeniz gereken küpe tipi kavisli, köşeli, çiçekli ve içi içe geçen dairelerden oluşmuş kavisli veya sallantılı küpeler tercih etmelisiniz. Uzun veya dikdörtgen olarak tanımlanan yüzler kare yüz de olduğu alt çene hattı, elmacık kemiği ve göz hattının aynı hizada olması ile beraber biraz daha uzun yapıya sahip olmasıyla ortaya çıkan bir yüz tipidir. Bu yüze sahip olanların tercih etmesi gereken küpe tipi ise eğrileri olan avizeli küpeler, kare veya üçgen şeklindeki küpeler olacaktır. Bu yüz tipinde asla sarkan küpeler veya düz modeller tercih edilmemelidir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.