Yaka Modeline Göre Kolye Seçimi

Birbirinden güzel kombinlerle ön plana çıkardığımız şıklık ve güzelliğimizin vazgeçilmez parçalarından biri kolyelerdir. Genellikle kıyafetimize uygun olan kolyeleri veya çok beğendiklerimizi seçeriz ancak yaka modeliyle kolye uyumunu yakalayıp ön plana çıkmak da oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Bu yüzden kıyafetinizin yakasına göre kolye seçimi yapmak oldukça önem arz etmektedir.

Kapalı yaka modelleri

Balıkçı yaka modelinden başlayacak olursak bu yaka modeliyle en hoş duran modeller uzun ve şık kolyeler oluyor. Buna alternatif olaraktan son dönemlerde modanın gözbebeği olan kısa ve kalın modellerde tercih edebilirsiniz. Hakim yaka modellerinde ise kapalı bir model olmasından ötürü kısa, volümlü, kalın ve şık kolye modelleri tercih edilebilir. Ayrıca kısa ve uzun kolyeleri bir arada kullanarak farklı bir stilde geliştirebilirsiniz.

Açık yaka modelleri

Açık yaka kullanımı en kolay olan yaka modellerinden birisi olmakla beraber her model kolye ile rahatça kullanılabilen ve şıklığı yakalayabilen bir yaka modelidir. Uzun,orta boy, kısa, kalın, ince, metal, boncuklu ve sayamadığımız bir çok model bu yaka modeli ile çok güzel bir görünüm sağlayacaktır. Özellikle üst üste beraber takılan uzun ve kısa kolyeler kombininize renk katacaktır. Straplez yaka ile devam edecek olursak yine açık yakada olduğu gibi kullanımı rahattır. Özellikle abiye kıyafetlerde kullanılan bu yaka modeline kısa, volümkü, kalın ve boncuklu veya taşlı gösterişli modelleri ile kullanmak size şıklık katacaktır. Günlük kullanılan straplez modellerde ise uzun modeller denenebilir. Kare yakalarda yakanın çerçevesi içinde kalan kısa ve orta boyda kolye modelleri kullanılabilir. Asimetrik yaka modellerinde ise yaka şekli biraz kapalı gibi olduğu için kolye seçiminde dikkatli olmak gerekiyor. Bu yakada kısa kolye modelleri yerine uzun modeller tercih etmek daha sağlıklı olacaktır. Oyuk kollu yaka aşağı doğru V görünümü oluşturan bir modeldir. Eğer kolye kullanacaksak ince ve zarif aşağı doğru daralan uzun bir model kullanmak hoş olacaktır.  Gömlek yakalarda ise gömleğin içine doğru süzülen modeller kullanmak hoş olacaktır. Son olarak askılı yaka modellerinde ise gayet açık bir yaka olmasından ötürü her türlü kolyeyi kıyafetimizle uyum yakalamasını sağlayıp kullanabiliriz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.