Telefon Kılıfı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Hayatımızın her alanında kullandığımız cep telefonları hem korumak hem de kendimize ait bir tarz oluşturmak adına telefon kılıfı kullanırız. Çok pahalı aldığımız cep telefonlarımızın kırılıp bozulmasını kasasında bir çizilme meydana gelmemesini istiyoruz elbette. Bu sebeple çok büyük yardımcımız olan kılıfları hem ne kadar koruyacağı hem de göz zevkimize ne kadar hitap ettiğine önem vererek seçiyoruz. Peki bu hem koruyucu hem şık hem de rahat bir telefon kılıfı alırken nelere dikkat etmeliyiz. Hep beraber inceleyelim.

KORUYUCULUK BAKIMINDAN KILIFLAR

Farklı şekilde koruyucu kılıflara denk gelmek mümkün ancak şekil bakımından ikiye ayırabiliriz. Birinci model olarak kapaklı modelleri koyabiliriz. İkinci modelimiz ise sadece arka ve yan tarafı kapatan telefon kılıflardır.  Birinci modelimizi inceleyecek olursak kapaklı kılıflar telefonun ön tarafını da kapattığı için ekranın da korunmasında büyük rol oynarlar. Özellikle telefonlarımızın dışarısı ile en büyük bağlantısı ekran olacağı için en büyük arızaları ekranlar da gördüğümüzü söyleyebiliriz. Ancak her ne kadar bu koruyucuların ekranı korumasını beklesek de hepsinden bu performansı göremiyoruz. Kötü tasarımlardan meydana gelen yanlışlıklar telefonumuzu korumak yerine kimi zaman zarar bile verebiliyor. Örneğin bazı çıtçıtlı tasarımlarda çıtçıtı kapatmak için bastırınca telefon ekranına zarar verebiliyoruz. Bu bağlamda sadece telefonun arka ve yan kısmını kapatan kılıflara da kötü diyemiyoruz.  Hatta bunlar arasında gayet güzel koruma sağlayan modeller de yok değil.  Arka ve yanları koruyan bir modelle beraber bir ekran koruyucu da kullandığımız takdirde gayet iyi bir koruma elde edebiliriz.

ŞIKLIK BAKIMINDAN KILIFLAR

Bazen telefon kılıfı tercih edilirken korumadan daha çok şıklık tercih ediliyor. Şıklık açısından bakacak olursak  rengarenk çeşitli ve birbirinden ilginç modeller sırf tarzını yansıttığı için seçilebiliyor. Bu yüzden telefon kılıfı alırken önceliğimiz koruma olsa da şıklığın da önemli olduğunu atlamamak gerekiyor. Özellikle üst klasman markalar bu bağlamda kendilerine özel kılıflar üretebiliyor. Hatta bazı markalarda logolu kılıflar görmek oldukça mümkün. Sade ve düz renk seven biri iseniz eğer logolu kılıflar sizin için güzel bir seçim olacaktır. Ama dikkat çekmek isteyenler içinde ışıltılı, parlak, modeller de var. Bazı kabartılı veya 3 boyutlu tasarımlar da bu bağlam da dikkatinizi çekebilir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.