Şal Kombinleri

Kış kombinlerine biraz tarz, biraz da zarafet eklemek istiyorsanız ve de boynunuzu soğuktan korumak ve sıcak tutmak istiyorsanız olmazsa olmazlarınızdan biri şal kullanmak oluyor. Kesim itibariyle genellikle 1,5 metre uzunluk ve 50 cm genişliğe sahip olan kumaş parçalarına şal diyoruz. Soğuktan korunurken şıklığı bozmak istemiyorsanız eğer öncelikle bağlama şekline dikkat etmekte fayda var. Bağlama şekli olaraktan ağırlığını arka tarafa vermek üzere omuz üzerinde bağlama yapmadan salınması hoş durabilmektedir. Şal eğer tamamlayıcı unsur olarak kıyafetlerinize uygun kombin edilirse hem sizi soğuk kış aylarında soğuktan korur hem de şıklığınıza bir hava katabilir. Soğuk havaları bir kenara bırakacak olursak şal stilimizi tamamlamaya yardımcı olabilecek en güzel aksesuarlardan biridir.

Kıyafet şal uyumu

Öncelikle kullandığınız şalın deseni sizin için çok önem arz etmektedir. Şal desenleri kıyafetlerinize hareket katmak için var olmaktadır. Bu yüzden karışık desenlerden oluşan bir kıyafet tercih ettiyseniz eğer şalı düz renk ya da çok hafif desenlere sahip bir model kullanmak sağlıklı olacaktır. Buna paralel olaraktan düz renkli sade bir kıyafet tercih etmişseniz bol desenli bir şal tercihi şıklığınıza hareket katacak ve ayrı bir hava yaratacaktır. Şal kullanımında en hoş görünümleri V yaka kesime sahip bir kazak veya bluz ile yakalayabilirsiniz. Örneğin düz çizgili sade V yaka bir bluz üzerinde hareketli ve karışık desenlere sahip bir şal tercihi yapılırsa şık ve ön plana çıkan bir kombin yakalayabilirsiniz.

 

Şalda renk seçimi

Şal ve kıyafet renkleri uyumlu olsa da kontrast olsa da gayet başarılı kombinler ortaya çıkması muhtemeldir. Mesela benzer renk tonlarında sade bir t-shirt üstüne bol dökümlü ön tarafa salınan desenli bir şal kullanımı oldukça başarılı olacaktır. Şalın etkisini ön plana çıkarmak adına şal tonlarında bir ayakkabı ve kemer seçimi de tercih edilebilir. Eğer sadelik sevmiyor kontrast yakalamak istiyorsanız giydiğiniz kıyafetin tam tersi tonlarında bir şal sizi daha çok ön plana çıkarabilir. Kontrast kullanmak her zaman riskli olsa da riske değer bir şıklık yakalamak şalın duruş pozisyonuna bağlı olarak size kalmış durumda.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.