Saç Bandı Seçimi

Saç bantları daha çok 90’ların tarzını yansıtıyor olsa da modası hiç geçmeyen ve bizim de vazgeçemediğimiz aksesuarların başında geliyor. Her türlü kıyafet kombininde kendine yer bulan saç bantları, plaj giyiminden abiye kıyafetlere kadar hemen her türlü mekânda giyilebilmektedir.

Bazen kullanılmayan bir kumaş parçasından dönüştürülen bir saç bandı uzun ya da kabarık saçlarınızın imdadına yetişiyor. Kurtarıcı bir aksesuar olmasının yanında şıklığınızı da tamamlayacaktır. Saç bantlarının güzel görünmesini için öncelikle saçlarınızın taranmış olması gerektiğini unutmayın.

Saç Bandının Yararları

Saç bandı saçların toparlanmasına yardımcı olurken acele ile dışarı çıkan bayanların ağırlaşmış saçlarını gizlemelerine yardımcı olur. Saç bandı yaz aylarında şekli bozulan saçlarınızı toplamanın yanında sıcaktan bunalmamanız için de bir gereklilik gibi duruyor.

Açık saç modelleri de dâhil atkuyruğu, topuz gibi birçok saç modelinde kullanılabilen saç bantları farklı renk ve desen seçenekleriyle kıyafet kombinlerine ayrı bir şıklık katacaktır.

Özellikle kâküllü saçlara inanılmaz bir hoşluk katan saç bantlarını yüzlerce farklı model ve desen arasından seçmek size kalmış.

Özellikle spor kullanımlarda inatçı saçları derli toplu hale getirmeniz için ideal bir çözümdür. Daha cool görünmek isteyenler için atkuyruğu saç modeli ve esnek bir saç bandı muhteşem bir ikili olacaktır.

Saç Bandı Çeşitleri

Saç bantları, kullanılan malzemelere göre, plastik, metal ya da kumaş saç bantları ince ya da kalın tasarımlarla sunulmaktadır.

Spor yaparken kullanılan spor model saç bantları: Bu bantlarda canlı renkler kullanılır ve polyamid, viskoz gibi çabuk kuruyan kumaş türleri tercih edilir.

Kış mevsiminde örgü saç bantları: Özellikle son dönemde oldukça popüler olan örgü saç bantları maharetli hanımların kolayca yapabilecekleri farklı örgü modellerini barındırıyor.

Fular ya da eşarpla yapılan retro model saç bantları: Tüm saç modellerinde tercih edilebilir. Fularınızı saç bandı şeklinde bağladıktan sonra uçlarını saçlarınız içine saklayabilirsiniz.

Bebek giyiminin vazgeçilmezi saç bantları: Saç bantları sevimli bebeklerin daha bir şirin görünmesine yardımcı olan aksesuarlardandır. Özellikle son dönemlerde çok sık kullanıldığını görmekteyiz. Bebekler için saç bandı alırken doğal malzemelerden yapılmış olduğundan ve kumaş boylarının zararlı kimyasallar içermediğinden emin olmalısınız.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.