Pantolona Göre Kemer Seçimi

Gündelik hayatta da özel bir günde de büyük yardımcımız olan kemerler şıklığımıza hava katan önemli aksesuarlardandır. Çok şık da olsak yanlış bir seçim bize kötü bir etki bırakacaktır.

Erkeklerde kemer seçimi

Genelde erkekler de iki temel kategori vardır. Günlük kemer ve takım elbise kemeri. Genellikle takım elbise için kalın kemerler kullanırken günlük kıyafetlerde daha dar kemerler dikkatimizi çekiyor. Ancak örneğin kot pantolon altına takım elbise tadında bir ayakkabı ile beraber kalın bir kemer kullanmak pek de kötü olmayacaktır. Ama spor ayakkabı ve günlük pantolonla kalın bir kemer asla kullanılmamalıdır. Spor giyimde her ne kadar önem arz etmediği düşünülse de keten bir pantolon sade bir t-shirt giymişken abartısız orta boylarda bir kemer tercih edilmelidir. Deri pantolon, motorcu botları ve spor bir de motorunuz varsa her anlamda ön plana çıkmak için kemer tokasını göze batacak ölçüde abartmak hoş olabilir. Pantolona göre kemer seçiminde renk uyumunu da göz ardı etmemek gerekiyor. Pantolon renginizle kemerinizin kontrast olmamasına uyumlu olmasına dikkat etmekte fayda var.

Kadınlarda kemer seçimi

Her ne kadar kemer erkekler için önemli görünse de bazen kadınlar içinde büyük önem arz edebiliyor. Aslına bakarsak bir kadının en iyi kullanabileceği aksesuarlardan biridir kemer seçimi. Vücut hatlarınızı belirginleştirdiği gibi kombinlerinizi de toplamaya yardımcı olabilir. Beden boyunuz kısaysa ve İspanyol paça bir pantolon tercih ediyorsanız ince bir kemer sizi olduğundan kısa ve de şişman gösterecektir. Kaçınmak gerekir. Sizin için bu kombin de orta boyda bir kemer daha faydalı olacaktır. Ancak aynı tarz kullanacaksanız ve uzun boyluysanız ince kemerler sizin için sorundan daha çok şıklık oluşturacaktır. Vücut yapısının önemini de unutmamak gerekiyor. Dar pantolon tercihlerinde ise daha çok göze batan kemer tercihleri uygun olabilir. Değinmemiz gereken konulardan biri ise pantolon renginizle kemerinizin rengi ters düşmemeli. Örneğin beyaz şık bir pantolon tercih ettiniz, asla renkli bir kemer kullanmamalısınız. Sadeliği elden bırakmamak doğru olacaktır. Işıltılı bir pantolon tercihimiz varsa eğer kemerimiz de bir o kadar ışıltılı olmasında fayda var.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.