Mutfak Masası Seçimi

Evin her odasında olduğu gibi günümüzde artık mutfakta da çeşitli dekorasyonlarla şıklık yakalanmak isteniyor. Önceden sadece yemek ihtiyacının karşılandığı bir bölüm olan mutfaklar artık birçok ihtiyaca cevap veriyor ve sıkça kullanılıyor. Bunun yanında tasarımına da hatrı sayılır ücretler ödenmeye başladı. Artık mutfak insanların oturup konuştuğu, sosyalleştiği, eğlendiği mekanlar haline gelirken, doğal olarak geçirilen süre arttıkça dizaynına da o kadar dikkat edilmekte. Sonucunda da tasarımcılar, mimarlar vs. bu konulara ağırlık vererek çeşitli modeller ve yenilikler piyasaya sürerek ilgi çekmeyi başarıyorlar. Bu nedenle karar vermesi de güçleşen ev sakinlerinin mutfak için ilk düşündüğü eşyalardan birinin mutfak masası olduğunu söylemek zor olmayacaktır.

Nelere Dikkat Etmeli?

Şüphesiz bir masa alırken düşünmeniz gereken birçok detay vardır. Bunlardan ilki olarak masanın boyutu söylenebilir. Bunun için mutfağın toplam alanı oldukça önemlidir. Tüm alanla orantılı bir boyut ve rahatça hareket edebilecek kadar alan bırakıyor olmak gerekiyor. Çok küçük ya da çok büyük bir mutfak masası, hem hoş durmayacaktır hem de kullanışı zor olacaktır. Bir diğer detay ise masanın şekli ve dizaynı olacaktır. Mutfağınızdaki diğer eşyalarla uyumlu olmayan bir masa göze hoş gelmeyecektir. Örneğin sade döşenmiş ve minimalist tarza sahip bir mutfakta ağır ve gösterişli bir masa kullanmak göz yoracaktır. Son olarak dikkat etmeniz gereken husus ise masanın yapıldığı materyal. Her ev eşyasında olduğu gibi masalarda da çeşitli materyaller kullanılıyor ve bunların arasından seçim yapmak müşteriye düşüyor. Ahşap, cam, mermer ya da granit seçenekleriniz arasında olacaktır ve hepsi için mutfakla uyumu düşünülmesi gerekmektedir.

Ne İçin Kullanılacağını Belirlemeli

Bir mutfak masası satın alırken bunu sadece bir aksesuar mı, bir süs eşyası olarak mı, üstüne bir şeyler koymak için mi ya da yemek için mi kullanacağınızı belirlemelisiniz. İhtiyaçlarınızın yanında şartlarınızı da göz önünde tutmak zorundasınız. Hem mutfağınızın genişliği hem de masa için ayıracağınız bütçe önemli rol oynayacaktır. Boyut olarak büyük mutfağa sahip olanların daha çok seçeneği bulunurken, daha küçük mutfağı olanlar ise gerçekçi yaklaşıp mutfaklarına en uygun masayı seçmelidirler. Ancak durum her ne olursa olsun mutfakla genel bir uyum içinde olmasına dikkat etmeli.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.