Mumluk Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mum günümüzde bir aydınlatma objesi olmaktan çok hepimizin çokça tercih ettiği bir süs eşyası olmuş durumda. Rengârenk görünümlü mumların yanı sıra birbirinden farklı hoş kokularıyla da insanları adeta cezbediyor. Ayrıca mumluk romantizmin de vazgeçilmez bir öğesi.

Bu nedenlerle de hediyelik eşyalar arasında en dekoratif ve sevimli seçenekler mumluklardır. Kokusuz ya da kokulu cam ya da pirinç onlarca seçenek mumluk alışverişinizde sizleri bekliyor. Zaman zaman iş mekânlarında da kendine yer bulan mumluklar dekorasyon objeleri arasında en uygun fiyatlı seçenekler olmaları ile de öne çıkıyor.

Mumluk Çeşitleri

Mumluk uygun fiyatlı bir obje olmasının yanında çoğu zaman kurtarıcı bir aksesuardır. Ancak çok farklı malzemelerden çok farklı modellerde sunulan ürün çeşitliliği biraz sorun olabilir. En uygun mumluğun hangisi olduğuna karar vermeden önce mumluk çeşitlerine bir göz atalım.

Yapıldığı malzemeye göre ahşap, mermer, porselen, cam, pirinç, bakır, ferforje ya da birden fazla malzemenin bir arada kullanıldığı tasarım mumluklar

Kullanım alanına göre duvara asılabilen, suda yüzen ya da masaüstü mumluklar

Yansıttığı tarza göre ise country, rustik, retro ve vintage mumluklar

Olmak üzere çok farklı çeşitler söz konusudur.

Mumluk Nasıl Kullanılır?

Mumluklar, birbirinden farklı renk ve görünümde kokulu ya da kukusuz mumları tamamlayan bir aksesuardır. Şık yemek masalarından romantik yatak odalarına ve sıra dışı banyolara kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu seçenekler aynı zamanda mumluğun nasıl kullanılacağını da belirler.

Yemek masalarında hem şık hem de romantik bir sunum isteyenler için ince uzun şamdan tipi bir mumluk en ideal seçenek olacaktır. Klasik tarzda dekore edilmiş bir odada veya vintaje ya da retro tasarımlarda duvara monte edilebilen ferforje mumluklar uygun bir tercih olabilir.

Yüzen mumlukların kullanım alanları ise elbette banyolar.

Aynı şekilde orta sehpalara ya da dresuarlara konulacak mumlukların mobilya ve diğer aksesuarlarla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Çok fazla seçeneğiniz olduğu için fazla zorlanmayacağınızı söyleyebiliriz. Renk uyumunu yakalarken zıt renklerle bir kontrast oluşturmanız da mümkün.

Ayrıca alacağınız mumluğun detay süslemeleri bulunuyorsa uzun süreli kullanımda ısıya dayanıklı malzemeler içermesine dikkat edilmelidir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.