Laptop Çantası Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Teknolojik bir çağda yaşayınca vazgeçilmezlerimizden biride dizüstü bilgisayarlar yani laptoplar oluyor. İstediğimiz her yerde kullanabilmek açısından bize çok yardımcı olarak kullandığımız laptopları bir de taşıma sorunumuz ortaya çıkıyor. Laptopun pahalı bir ekipman olması sebebiyle bir zarar görmesini istemediğimiz gibi kendi rahatlığımızı da düşünmek zorundayız. Laptop çantasının genel amacı bilgisayarımızı korumak olsa da rahatlığı ve şıklığı bizim önemli olabiliyor. Bu bağlamda doğru bir laptop çantası seçmek bir zorunluluk olabiliyor.

 LAPTOP-ÇANTA UYUMU

Öncelikle bir çanta seçerken laptop boyutlarına göre bir tercih doğru olacaktır. Laptop boyutuna göre küçük veya büyük çantalar hiç bir zaman tam koruma sağlamayacaktır. Laptoplar genellikle 11,6 inç ve 18,4 inç arasında değişen boyutlara sahiptirler. Bu yüzden çantanın laptopu iyice kavraması gerekiyor. Tabi bunu da laptop bölmesi ile yapması gerekiyor. Eğer bu bölme yeterince kavramazsa laptopumuz özgürce hareket edebilir ve kendine zarar verebilir. Bu da pek istediğimiz bir durum değildir. Bu kadar değerli bir ekipmanımıza zarar gelsin istemeyiz. Bu sebeple laptop çantası seçerken dışında yazan ölçülere dikkat etmemiz gerekiyor.

DAYANIKLILIK VE RAHATLIK

Laptop çantasını seçerken dikkat etmemiz gereken hususlardan biride dayanıklı olmasıdır. Elektronik bir alet taşıyacağımız için laptopumuzu yağmur vb. şeylerden koruyacak su geçirmez bir çanta tercihi yapabiliriz. Malzemesinin su geçirmez olması kadar fermuar yapısının da su geçirmez olması çok önemlidir. Bir diğer önemli konumuz ise rahatlıktır. Haliyle çantaya laptop dışında bir şeyler de koymayı düşünüyorsak bol gözlü bir tür seçebiliriz. Rahatlık açısından değinmemiz gereken bir diğer konu ise sırt çantası veyahut kol çantası modelleridir. Sırt çantası spor bir görünüm ve kolaylık sağlarken el çantaları ise iş adamı görünümü verdiğinden biraz daha şık olacaktır.  İşte size birkaç ipucu;

  • Malzeme kalitesi: Alacağınız çantanın malzeme kalitesi çok önemlidir. Sağlamlığı sayesinde laptopu düzgün taşıyabilmeli, su geçirmez olup laptopunuza zarar gelmesini önlemelidir.
  • Çantanın boyutu laptopun düzgün taşınabilmesi açısından oldukça önemlidir.
  • Çantanız da laptop dışında bir şeyler taşıyabilmek için bölmesi çok bir çanta tercihi iyi olabilir.
  • Taşıyacağımız yük değerli olduğundan çantanın iç kısmındaki yumuşak destekçilere dikkat etmeliyiz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.