Küpe Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şıklığın ve kıyafetlerin vazgeçilmez tamamlayıcısı olan küpeler, bayanların görünümüne çekicilik katan en önemli aksesuardır. Küpe seçimi yaparken, giyilecek kıyafete, yapılan makyaja ve hatta yüz şekline bile dikkat edilmesi gerekir. Gencinden yaşlısına kadar herkesin severek kullandığı ve taktığı küpeler hayatımızın bir parçasıdır.

Yüz şekline göre küpe seçimi

Yuvarlak bir yüze sahipseniz, yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlayacak köşeli ve ince küpeler tercih etmelisiniz. Sallantılı küpelerin her çeşidi yuvarlak yüzler için oldukça uygundur. Ancak kısa, kalın ve halka küpelerin kullanımından kesinlikle sakınmalısınız. Oval yüzler için hemen hemen her model küpe uygun sayılabilir. Kısa saç modeli kullanıyorsanız, tek taşlı küpeler çok çekici görünmenizi sağlayabilir. Çok uzun küpeler yüzünüzü uzun göstereceğinden kullanmamanız daha doğru olacaktır. Eğer kalp şeklinde bir yüze sahipseniz, kısa küpeleri asla kullanmamalısınız, damla küpeler ve üçgen küpeler bu yüz tipine en çok yakışan modellerdir. Kare yüzler için ise, yüz hatlarınızı biraz daha yumuşak gösterecek yuvarlak küpeler iyi bir seçim olacaktır. Halka ve sallantılı küpeleri de tercih edebilirsiniz, kare şeklindeki küpeler ise yüzünüzü daha sert göstereceğinden uzak durmanız gereken modellerdendir. Üçgen yüzler için küpe seçimi ise oldukça zordur, Keskin yüz hatlarını yumuşatacak, küçük dairesel veya geniş küpeler tercih edilebilir. Uzun bir yüze sahipseniz, yüzünüzü yuvarlak gösterecek kare ve yuvarlak küpeler kullanabilirsiniz.

Kıyafete Uygun Küpe Seçimi

Kıyafetinize uygun küpe seçimi yapmakta oldukça önemlidir. Her kıyafet tipine yakışacak ayrı bir küpe modeli bulunmaktadır. Straplez elbiselerle büyük bir uyum içinde kullanacağınız sarkık küpeler, iş kıyafetlerinizle seçeceğiniz küçük taşlı küpeler şüphesiz daha çekici görünmenize yarayacaktır. Salaş kıyafetlerinizle tercih edebileceğiniz ahşap ve tahta küpeler tarzınızı yansıtmanıza yardımcı olacaktır. Gece kıyafetlerinde ise büyük taşlı küpeler kullanarak çok iddialı ve gösterişli görünebilirsiniz. Ayrıca kıyafetlerinizin rengiyle zıt renklerde küpe kullanarak, kontrast bir şıklıkta yakalayabilirsiniz.

Kadınlar için vazgeçilmez olan küpe aksesuarı, hem kıyafetlere hem yüz tipine uygun olarak doğru seçildiğinde, çok hoş bir görüntü yaratmakta ve sizlere çekicilik katmaktadır. Ancak küpenin yanlış kullanımında çok şık bir kıyafetin bile tüm gösterişini kaybetmesi mümkündür. Bu nedenle herkesin kendisine yakışan tarzda küpeleri seçmesi önemlidir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.