Kravat Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Takım elbiselerin gömlekle uyumunu yakalama adına kravat seçiminde dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Özellikle sade renklerden oluşan takım elbiseler doğru kravat seçimi yapılması halinde harika “hareketlendirici” olmaktadır. Kravattaki desenler takım elbiselere dinamizm kazandırır. Takım elbise ile kravatın uyumu yakalandığında doğru kombin bulunmuş olacaktır. Tasarımda kullanılan desen, bu konuda atılması gereken ilk adımdır. Şal desenli kravatlar dönem dönem moda olmaktadır. Eski yılların puantiyeli kravatları da bazen rağbet görmektedir. Kravat seçiminde diğer bir husus, takım elbisenin giyileceği ortamdır. Eğer bir ofiste çalışılıyor ise düz ve sade kravatlar doğru seçimdir. Bir akşam yemeği söz konusu ise çizgili veya desenli kravatlar tercih edilebilir.

Kravat Seçiminde Gömlek

Gömlekler kravat seçiminde dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almaktadır. Tercih edilecek kravatın takım elbise kadar gömlekle de uygun olması gerekir. Bu üç unsurun birbiriyle uyumu yakalanmadığı takdirde pek de hoş bir görünüm elde edilemeyecektir. Dikkat çeken bir gömlek giyildiği zaman aynı şekilde hareketli bir kravat uyumsuz bir kombin örneğidir. Bu nedenle gömlek hareketliyse kravat düz ve sade bir tasarımda olmalıdır. Düz bir gömlek ile desenli bir kravat tercihi pekala yapılabilmektedir. Gömleğin yaka genişliği de kravat seçiminde ayrı bir konudur. İtalyan yaka ve tam yaka gömleklerle kalın kravatlar uyumludur. Ceket klapaları da bu konuda dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Takım Elbise-Gömlek-Kravat Uyumu

Çizgili gömlekler düz – kalın çizgili ve baskın renklerde bir kravatla kullanılabilir. Ekose gömlek tercihi yapılmış ise klasik tarzda kravat kullanılması kravat seçiminde dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almaktadır. Yaka mendili ve şal gibi kravatı tamamlayan unsurlar da en az diğer unsurlar kadar önem arz eder. Kravat desenindeki motiflerle mendil-şal ile harika kombinler elde edilebilir. Bu şekilde modern bir görünüm kazanılmış olur. Kişilerde olumlu ve kalıcı bir intiba bırakmak için geniş omuzlu kimseler ortalamanın biraz üstünde kravatlar tercih etmelidir. Yapı olarak fazla iri olmayan bir görünüme sahip olanlar biraz kısa ve ince kravatlara yönelmelidir. Mavi tonlarda üretilmiş kravatlar hafif desenlerle rahatlıkla tercih edilebilir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.