Kravat Kombinleri

Kravat takmayı genelde baş belası olarak görsek de bunu seven erkekler de azımsanmayacak derece de çoktur aslında.. Peki doğru bir kravat kombini nasıl sağlayabiliriz. Bu erkekleri ilgilendirdiği kadar bayanları da ilgilendirebiliyor. Bir erkeğe kravat hediye edecekseniz sizde bir göz atabilirsiniz. Şimdi gelin hep beraber göz atalım.

Kravat çeşitleri

Öncelikle kravat çeşitlerine göz gezdirmekte fayda var. Tek renkli düz kravatlardan başlayalım. Düz kravatlar her ne kadar şıklıktan uzak dursa da doğru takım ve renk seçimi ile güven verebilir. Düz renk kravat çoğu vakit iş yerinde, özel davetlerde, iş yemeklerinde kullanılması uygundur. Çizgili kravatlar ise takım elbise içinde öne çıkıp dikkat çeken ve cesur bir görünüm yaratmakla beraber dikkatleri üzerinize toplayabilir. Çizgili kravatları ise özel davetlerde kullanmakta fayda var. Desenli kravatlara gelecek olursak seçtiğiniz modele bağlı olarak üstünde farklı desenler bulunmaktadır. Genelde pek tercih edilmese de doğru renk ve desen seçimi ile birlikte demode modellerden kaçınarak kusursuz bir şıklık yakalayabiliriz. Son olarak puantiyejli kravatlar geçmişten günümüze sıklıkla tercih edilen modellerdendir. Bu modeller de seçim yapmak daha zordur tonu ve puantiyeleri ayarlayamazsanız palyaço bile olabilirsiniz. Ancak ayarladıktan sonra çok şık bir görünüm elde etmek pek de zor olmayacaktır. Bunların yanı sıra geometrik, motifli, ekose kravatlar da bulunmaktadır.

Hangi gömleğe hangi kravat 

Sıkça kullandığımız düz gömleklerde renge göre kravat seçimleri yapabiliriz. Örneğin beyaz bir gömlek giyecekseniz üzerine desenli veya puantiyeli her tür kravat takılabilir. Açık ya da mavi tonda bir gömlek için ise kontrast mavi veya beyaz puantiyeli bir kravat uygun olacaktır. Pembe tonlarında bir gömlek tercihi yaptıysanız eğer mor tonlarında bir kravat seçimi şık olacaktır. Yine bu renk gömleğin üzerine yeşil tonları da hoş durabilir.  Çizgili gömlekler için konuşacak olursak düz modellere göre biraz zor olsa da gömlek çizgileri ile kravat desenlerinin zıt bir kontrast yakalaması şık olacaktır. Kendinizi böylelikle ön plana çıkarabilirsiniz. Son olarak kareli gömlekler de ise büyük desenlere sahip modeller tercih etmek doğru olacaktır. Kravatımız böylelikle gömleğin gölgesinde kalmayacaktır.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.