Kolye Kombinleri

Şıklığın ve zarafetin göstergeleri arasında kolye kombinleri de bulunmaktadır. Birbirinden değerli taşlardan ve tasarımlardan oluşan kombinler kıyafetle ve kullananların teniyle uyum sağladığında harika bir görünüm elde edilmiş olur. Örneğin dikdörtgen rose firüze taşlı kolye ile zirkon taşlı yay kolye ve firuze taşlı – sallantılı damla kolye son derece başarılı bir kombindir. Gümüş, maliyeti bakımından her kesime hitap eden bir değerli taş olarak söz konusu kombinde de harika bir görünüm katmıştır. Altın bir kombin örneği olarak ise zinciri ve yıldızları altın olan, birinci kolyede içi boş büyük bir yıldız, ikinci kolyede ise içi dolu birkaç adet yıldız kombini pekala düşünülebilir.

Çeşitli Kombin Önerileri

Özellikle hanımlarda gerdan kısmına kattığı zarafet tartışılmaz olan kolye kombinleri her moda akımına uygun bir tercihtir. 925 ayar gümüşten ve zirkon taştan yapılan bir kombin ise şans kolyelerinin kullanıldığı bir alternatiftir. Yonca, nal ve nazar boncuğu bu noktada en çok kullanılan simgeler arasındadır. Ametist taşlar, melek kanadı simgeler ve kalp, sıklıkla kullanılan figürler arasındadır. Milky kuvars taş doğada nadiren bulunur ve aşk taşı olarak bilinir. Depresyona karşı iyi geldiği düşünülmekte, hücre yenilemekte ve öz güven duygusunu artırmaktadır. Mücevher yapımında kullanılan zirkon ise uyku düzenleyici, duygusal dengeleyici ve zihin güçlendirici bir fonksiyona sahiptir. Bu nedenle pek çok kombinde tercih edilen bir taştır.

Kombin Alternatiflerinde Dikkat

Gümüş ile birlikte harika bir ikili oluşturan zirkon taşlı gümüş kolye kombinleri en çok tercih edilen modeller arasındadır. Rose, gümüş ve sarı renkte kaplamaların da mümkün olduğu kombin modellerinde 925 ayar gümüş ve 45 cm’lik gümüş kolye kullanılmıştır. Üçlü zincir görünümündeki yıldızlı kombinde ise her zincirde bir yıldız olmak üzere üç yıldızlı bir kombin elde edilmiştir. Yıldızların içerisindeki minik kuvars taşlar ise kombine ayrı bir hava getirmiştir. Yonca gümüş kombinde ise yine üç adet zincirde üç adet 4 yapraklı yonca kullanılmıştır. Bilindiği gibi 4 yapraklı yonca şans getirdiğine inanılan bir bitki olup, doğada çok nadiren bulunulabildiği söylenmektedir. Çoğu zaman şansın simgesi olmuştur.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.