Kol Çantası Kombinleri

Vücut yapımıza göre giyinmeyi ve kıyafet kombinimizi yaptıktan sonraki bir sonraki adımımız takı ve aksesuar kombini olur genellikle. Bunun önemli adımlarından biri de kol çantasıdır. Kol çantası her ne kadar basit bir aksesuarmış gibi görünse de kombinin en önemli parçalarından olabiliyor. Sizi şık da gösterebilir, rüküş da gösterebilir. Unutmamalıyız ki seçtiğimiz çantalar bile bizim hakkımızda dışarıya fikir verebilir. Güzel ve şık bir kombin yapmak isterken kimse rezil olmayı istemez. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir konudur. Eğer rüküş olmayı istemiyor çantanızla kendinize mükemmel ve şık bir hava katmak istiyorsanız bu yazı tam da size göre. Gelin beraber inceleyelim.

Çanta ve ayakkabı uyumu

Kol çantası almaya gittiğimizde ilk düşünülen kriterlerden olan ayakkabımıza uyup uymayacağı olmaktadır. Yani pek alışık olduğumuz bir kombin çeşididir. Modacı ve tasarımcılar da en az bizim kadar dikkat etmekte bu duruma. Bu hususta dikkat etmemiz gereken şey ayakkabı ve çantanın renk, kumaş, desenlerinin aynı veya benzer olmasıdır. Böylelikle her kıyafetle kullanılabilen çanta-ayakkabı ikilisi edinmiş olursunuz.

Çanta ve kıyafet uyumu

Eğer harcayacak bol paramız varsa her kıyafete çanta uydurmayı pek seviyoruz. Bizim daha ince ve uzun görünmemizi sağlayan bir kombinle başlayalım. Baştan ayağa aynı giyinmek yani çanta ile görüntüyü kesmeyip sadelik ve şıklık yaratabiliriz. Özellikle kısa boylu bayanların çok işine yarayacaktır bu kombin. Eğer her kıyafete çanta alamayacak durumdaysanız kol çantası tercihi için sadece renkleri aynı tutup buna benzer bir tarz yakalamak mümkün olacaktır. Eğer uzun boylu, zayıf bir manken gibiyseniz çantayı kıyafetinizle zıt bir renkte tutup hem ters köşe yapabilir hem de dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Yapacağınız kombin de dikkatleri çanta da toplamak isterseniz çanta renk, modeli veya desenini tüm kombin içinde dikkat çekecek zıtlıkta kullanabilirsiniz.  Bunu yapmak içinse uyum yapmak yerine uyumdan uzak durarak uyumu yakalamak doğru bir yol olabilir. Ancak bunu yaparken fazla riskli davranıp rezil olabileceğinizi unutmamakta fayda var. Amacımız çantanın üzerinde dikkatleri toplamak oluna diğer parçalar daha sade ve nötr kalsa iyi olur.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.