Kırılmaz Cam Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

21.yüzyılda hayatımızın vazgeçilmez parçası olan cep telefonlarımızı korumaya çok dikkat ediyoruz. Buna tabi ki de maliyeti çok yüksek olan ekranlardan başlıyoruz. Bir anlık dalgınlıkla telefonu düşürdüğümüz de ekranı kırılsın istemiyoruz haliyle. Aynı zamanda cebimizde, masada veya başka bir şekilde ekranımızın çizilmesi bizi hoşnut etmez. Buna bir çözüm olarak ihtiyaçtan doğan bir yenilik olan kırılmaz ekran nedir ve alırken nelere dikkat etmek gerekir. Hep beraber inceleyelim.

 KIRILMAZ EKRAN NEDİR?

Cep telefonlarının dokunmatik ekranlarında oluşabilecek kırılma, çizilme vb. tehditlere karşı dokunmatik ekranımızı koruyan dokunmatik ekran camlarına göre darbelere daha dayanıklı bir cam türüdür. Kırılmaz ekranlar yapısı itibari ile normal dokunmatik camlara kıyasla çok daha dayanıklı bir cam türü olarak bilinir. Çeşitli darbelere ve yüksek sıcaklıklara dayanan bu ekran türü gerçekten de kırılmaz değildir aslında sadece dokunmatik ekranımızı korur. Ama bu ekranlarda göz zevkimiz ve kullanımı zorlaştırmaması adına darbelere daha dayanıklı zor çizilen ve uzun ömürlü olanları tercih ediyoruz.  Ancak kırıldığı vakit dağılacağı için telefonun orijinal ekranına ve kullanıcıya zarar vermediği bilinir. Şimdi satın alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğine bir göz atalım.

 SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ

Kırılmaz ekranları telefon satışı veya tamiri yapan yerlerden hatta marketlerden veya internet üzerinden bile bulmak oldukça kolaydır. 10 liradan başlayan fiyatları ile oldukça da uygundur ancak daha  iyi bir koruyucu için biraz daha fazla para vermemiz gerekebilir. Aynı zamanda  satın alırken de bazı şeylere dikkat etmemiz gerekiyor. Piyasada bir çok çeşidi olan bu kırılmaz ekranların tavsiye ettiğimiz türü ise Tempered Glass koruyuculardır. Adından da anlaşılacağı üzere camdan yapılan bu koruyucular,  camın hızla ısıtılıp ardından hızla soğutulmasıyla elde edilen sert ürünlerdir. Bir kırılmaz camın Tempered glass olmasını şeklini koruması ve sert olmasından kolayca anlayabiliriz. Bu koruyucuların sert olması sebebiyle dokunmatik ekranımıza hizalamak daha kolay olacaktır. Tempered glass koruyucuların en önemli özelliği ise “9H” sertliğe sahip olmasıdır. 9H sertlik piyasada bulunan kalem türlerinden en sert olan 9H kalemle test edilip çizilmediği anlamına gelen bir deneyden ortaya çıkmıştır. Bu sertlikte koruyucularda çok pahalı olmamakla birlikte kullanım ve uzun ömür açısından sizlere önerimizdir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.