Kemer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En basit kıyafetleri bile şık bir hale getirmeye yardımcı olan kemerler, bayanların en fazla kullandıkları aksesuarlardan biridir. Hem kombinleriniz için tamamlayıcı hem de vücut hatlarını öne çıkarmanın en etkili yolu kemerlerdir. Birbirinden farklı modellerle her vücut tipine uygun bulabileceğiniz kemerleri sizde kıyafetlerinize uygun şekilde kullanabilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Kemer Seçimi

Kısa boyluysanız, kemer alırken boyunuzu olduğundan daha da kısa gösterecek ince kemerleri tercih etmemelisiniz. Çok kalın kemerlerde aynı şekilde kısa boylu kadınlar için uygun değildir. Orta kalınlıkta kemer kullanımı, vücudunuza en uygun olanıdır. Boyunuzu daha uzun gösterebilmek için seçtiğiniz orta kalınlıktaki kemerleri, belinizin biraz altında takmak doğru olacaktır. Eğer uzun boyluysanız, ince ve kalın kemerler sizin için uygun seçimler olacaktır. Belinizi belirginleştirmek adına, seçtiğiniz kemerleri bel hizasından bağlamak, özellikle elbise ve eteklerde çok hoş bir görüntü yaratacaktır. Atletik bir vücuda sahipseniz, vücudunuzu daha kıvrımlı gösterecek kemerleri tercih etmelisiniz. Orta kalınlıkta seçeceğiniz bir kemeri, kalçanızın hizasında kullanarak, kalçanızın daha kıvrımlı görünmesini sağlayabilirsiniz. İnce bir bel ve geniş kalçalara sahipseniz, armut tipi bir vücut tipiniz var demektir. Bu tip vücutlar için ince bir kemeri, bel hizasında bağlamak en çok yakışan model olacaktır. Kum saati vücut tipine sahip bayanlar için, göbeğin hemen altında kullanılacak ince kemerler çok hoş bir görünüm sağlayacaktır. Elma tipi vücut özelliğine sahip bayanlar ise mutlaka kalın kemerleri kullanmalıdır. Kemeri ya tam göğüs altından ya da kalça hizasında kullanarak mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tarzınıza Uygun Kemer Seçimi

Kemer seçimi denildiğinde akla kıyafetin rengiyle uyumlu kemer takmak gelir, ancak gerçekten şık olmak istiyorsanız, tarzınızla uyumlu ve kıyafetinizin bütününe uyan bir kemer seçmelisiniz. Salaş bir tarzınız varsa ve rahatlıktan yanaysanız deri kemerler imdadınıza yetişecektir. İddialı bir tarzınız var ve bu tarzınızı iyice vurgulamak isterseniz, tokalı kemerlerle bunu rahatlıkla başarabilirsiniz. Üstelik hem gündelik yaşantınızda hem de iş hayatınızda tokalı kemerlerle oldukça şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Elbise giymekten vazgeçemeyenlerdenseniz, aksesuar olarak mutlaka kemer kullanmalısınız demektir.  Kemerler giydiğiniz elbiselerin daha çarpıcı görünmesini sağlayacaktır. Sizde tarzınızla uyumlu kemer tercihi yaparak, stil sahibi olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.