Kapı Süsü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kapı süsleri özellikle son zamanlarda rağbet gören bir aksesuar çeşididir. Bebek kapı süsü modelleri bu konuda önem verilen bir kapı süsü seçimidir. Tasarım konusu kapı süsü seçerken nelere dikkat edilmeli konusunda ilk unsurdur. Denizciliği çağrıştıran can simidi modelleri, çelenk görünümlü kapı süsleri, yazılardan oluşan kapı süsleri, kale surları ve burçları görünümlüler son dönemde rağbet gören kapı süsleri arasındadır. Bebek kapı süslerinde elbette renk tercihi önem kazanmaktadır. Örneğin yenidoğan bir erkek ise mavi tonlar, kız ise pembe ve kırmızı tonları tercih edilir. Kızlar için pembe renkte sevimli hayvanların oluşturduğu modeller, erkekler için ise prens figürleri kapı süsü tercihinde düşünülebilir.

Kapı Süsü Tercihinde Doğru Seçim

Dış kapı süsleri de bebek kapı süsü gibi rağbet gören süs çeşitleri arasında yer alır. Ev dekorasyonunun bir parçası olarak çiçek yaprak ve dallardan oluşan modeller ilgi görmektedir. Kapı süsünün yapıldığı materyal kapı süsü seçerken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtları arasındadır. Keçeden yapılma kapı süsleri, alçı karışımlı kapı süslerinin yanı sıra gerçek kurutulmuş çiçek ve dallardan oluşan modeller ön plana çıkmıştır. Hastane kapıları için kapı süslerinde ise süsün malzemesi ve süsün rengi ön plana çıkar. Bir dekor malzemesi olarak içine yazı yazılabilen modeller vardır. Süsleme zamanı da bu konuda bir veridir. Örneğin yılbaşında çiçekli ve kurdeleli modeller seçilebilir.

Kapı Süsü Tasarım Seçenekleri

Yılbaşı kapı süslerinde kurdele ve çiçeklerin yanı sıra kırmızı renk tercihi de söz konusudur. Bahse konu kapı süsü seçerken nelere dikkat edilmeli sorusuna diğer bir yanıt da renkler olmaktadır. Kapı süsünün kapıya montajı da kolay olmalı, kolay kolay düşmemelidir. Doğal bir seçim yaparak gerçek dal ve saman saplarından oluşan bir kapı süsü tercihinde zevkler ön plana çıkmaktadır. Diğer süsler arasında yer alan alçı kapı süsleri de iyi monte edilmesi gereken dekorasyon malzemeleri arasındadır. Yeni bir yılı karşılamak için bir kapı süsü hediyesi söz konusu olabilir. Bilhassa yabancı ülkelerde Noel temaları ağırlıklı kapı süsleri tercih edilirken ülkemizde nadiren ilgi görebiliyorlar.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.