Hızma Çeşitleri

Hızma geçmişten günümüze yüzyıllardır kullanılan en eski ve en dikkat çekici takı çeşitlerinden biridir. Yapılan arkeolojik kazılar sonucu hızma tarihinin Asurlulara kadar dayandığını bilmekteyiz. Eski medeniyetlerde güzelliği vurgulamak adına kullanılan hızmalar zaman zaman bazı kabileler arasında rütbe belirleme amacıyla da kullanılmıştır. Batı dünyasına yıllar sonra girmiş olan hızma Avrupa da ve Amerika da karşımıza piercing adıyla çıkmaktadır. Kullanıcısına şık detaylar katan hızmalar kimi zaman değerli taşlarla süslenerek pahalı takılar arasında da yer almaktadır. Günlük hayatta da kullanılmakta olan hızmalar özel gecelerde de kıyafetinize uygun bir şekilde seçildiği takdirde şıklığınızı tamamlamaya yardımcı bir aksesuar olacaktır.  Kullanımı açısından deldireceğiniz bölge de başta kısmi acılar yaşatabilen hızmalar kullanmadığınız takdirde delik bölgesi kapanabiliyor. Küpe gibi sürekli kullanım gerektiren bir aksesuardır. Hızma oldukça dikkat ve bakım isteyen bir aksesuardır. Öncelikle taktırmak isterseniz bir uzman eşliğinde delim işlemi yapılmalı ve takıldıktan sonraki 15 gün içinde sürekli bakım yapmalısınız. Genelde altın veya değerli taşlardan üretilmiş hızma modelleri önerilir. Gümüş ya da imitasyon bir hızma sağlığınızda tehlikeye yol açabilir.  Hızma çeşitlerini birkaç başlıkta incelemek mümkün.

Yüz ve kulak hızmaları

Yüz üzerinde dudakla burun arasında, kaş üzerinde, burun deliğinde, yanakta, dudak üstünde, dil üzerinde, burun ortasındaki kıkırdakta, çenede kullanılan çeşitleri bulunmaktadır. Kulak üzerinde ise kulak kıkırdağı ve kulak memesi dahil her noktasında kullanabilmek mümkündür.  Genelde burunda kullanılan hızmalar özellikle dudak ve burun arasında ve kulaklarda öne çıkan modelleriyle size farklı şekilde öne çıkarmaya yardımcı olacaktır. Dil üzerinde kullanılan modelleri size biraz zorluk ve acı yaratsa da marjinal bir tarz kattığını da es geçmemek gerekecektir.

Vücut hızmaları

Vücutta ise göbek deliği, bel gamzesi, boyun altı, köprücük kemiği ve göğüs ucunda kullanılan çeşitleri bulunmaktadır. Vücut bölgesinde dikkat çekmek istiyorsanız göbek deliğine takılmış bir hızma göbeği açık kıyafetler ile mükemmel bir uyum yaratabilmektedir. Köprücük kemiği ve boyunda kullanılan modeller ise şık bir hava kattığı gibi birazda tehlike barındırmaktadır. Göğüs ucu gibi kimsenin görmeyeceği ancak kıyafetler üzerinden kendini belli edecek cesur çeşitler de hayatınıza farklı bir renk katabilir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.