HGS Kabı

Uzun araç kuyrukları ve bitmek bilmeyen bekleyişlere bir çözüm olarak getirilen HGS, her araç sahibinin kullanması gereken hızlı ve pratik bir uygulamadır. Türkiye Cumhuriyeti içerisindeki tüm otoyol ve boğaz köprüleri geçişlerinden alınan ücretleri biletli gişelerden değil radyo frekansı ile tanımlama sistemi ile otomatik ve temassız olarak tahsil etmeye yarayan bir sistemdir. HGS kabı kullanıyor iseniz de kartlar onun üzerinden okunabiliyor.

Bakiye ve Ceza Sorgulama

HGS bakiye sorgulama için öncelikle sürücünün ürünü satın aldığında beyan ettiği gsm numarasını halen kullanıyor olması gereklidir. İnternet üzerinden numarası ve gerekli diğer bilgiler girildiğinde tüm geçiş bilgileriniz ve ödeme ayrıntılarınıza bakma şansı bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra akıllı telefonunuzdan da aynı işlemi bilgisayardan yaptığınız gibi gerçekleştirebiliyorsunuz. Herhangi bir giriş problemi ya da başka bir sorunla karşılaştığınızda ise 7/24 HGS müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. HGS noktalarından ve gişelerinden bir geçiş ihlali yapmanız durumunda; eğer HGS kullanıcısı iseniz ve bakiyede yeterli miktarınız var ise cezalı ya da kaçak geçiş işlemine tabi tutulmadan trafiğe dahil olabilirsiniz, eğer HGS abonesi değilseniz müracaatınız durumunda aracınızın plaka bilgisi üzerinden tahsil edilecektir. HGS ihlali ve kaçak geçiş sorgulaması içinse ilk önce plaka bilginizle trafik cezası sorgulaması yapmanız gerekiyor. Bu işlemi de gerekli bilgileri kullanarak internet üzerinden her yerde hızlı bir şekilde yapabildiğinizi hatırlatalım. Herhangi bir ihlaliniz olduysa bu sorgulama ekranından açık şekilde görebileceksiniz. Eğer bu tür sıkıntılar yaşamak istemiyorsanız bakiyenizi her zaman yüksek tutmak için kullanabileceğiniz iki yöntem var: düzenli aralıklarla yükleme yapmak ya da zahmetsiz bir şekilde kredi kartınıza otomatik yükleme talimatı vermek. Bunları yaparak herhangi bir sıkıntı yaşamadan ve aklınızda soru kalmadan sürüşünüze devam edebilirsiniz. Ürünü almak için PTT şubelerini, HGS kabı içinse çeşitli mağazaları kullanabilirsiniz.

Kap Özellikleri

HGS kullanıcısı sürücülerin araçları 6 ana basamak üzerinden sınıflandırılmaktadır. Sürücülerin araçlarına sınıfına uygun kartı kullanması gerekmektedir. Aksi takdirde bu sürücülerin durum düzelene kadar hesapları kara listeye alınır. Bu kartların aracın üzerinde durması için HGS kabı kullanılmaktadır. Bu kaplar kartınızın deforme olmasını, aracınızın camının kirlenmesini engeller. Ön cama çift taraflı bant sayesinde yapıştırılarak pratik ve kolay bir kullanım sağlar.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.