Erkeklerde Ayakkabı Seçimi

Erkekler genellikle ayakkabı seçimi yaparken en çok rahat olması ve ayağı ne kadar kavramasına bakmaktadır. Lakin bazı erkekler için bu durum değişim göstermektedir. Erkekler de moda anlayışı son zamanlar da oluşmuş ve erkekler arasında da moda atılımı gerçekleşmiştir. Erkeklerde ayakkabı modelleri geçmişte çok az seçeneğe sahip iken modanın erkekler arasında da boy göstermesi ile birlikte oldukça birbirinden çeşitli modeller ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu sayede erkekler de tek tip klasik ayakkabı giymekten kurtulmuştur.

Kıyafet kombinine göre ayakkabı;

Erkek kıyafet kombinlerinde de aynı kadınlarda olduğu gibi ayakkabı en önemli parçayı oluşturmaktadır. Doğru bir ayakkabı seçimi ile birlikte erkekler bütün kıyafetlerine ayrı bir hava katabilmektedir. Kıyafet seçiminde yapılan küçük kusurları mükemmel bir ayakkabı sayesinde kurtarmak erkekler için pek de zor olmayacaktır. Hem sportif hem de klasik bir tarz ile doğru bir ayakkabı kullanımı seçtiğiniz tarzı ön plana çıkarmaya yardımcı olacaktır. Örneğin bir iş yemeğine veya toplantıya gidecekseniz klasik bir takım elbise kullanacaksanız klasik ayakkabı tek seçenek değildir. Rugan olarak adlandıran rahat modeller veya pantolon renginde abartısız bir spor ayakkabı kötü olmayacaktır. Yalnız spor bir kıyafet tercihi ile de klasik bir ayakkabı tercihi yapmaktan kaçınmalısınız. Ayakkabı modeli ve kıyafet kombini tamamlanmış iken kıyafet tercihinize göre hangi renk ayakkabı kullanacağınız da oldukça önem arz etmektedir.

Renk uyumuna dikkat edilmeli;

Ayakkabı seçimi yapılırken erkekler mutlaka uyumlu olmasına dikkat etmektedirler ancak bunun yanı sıra renk uyumuna da oldukça özen göstermek gerekiyor. Erkeklerin artık klasik renk olarak bile koyu tonlardan uzaklaşıp daha farklı renklere yelken açması gerekiyor. Rengarenk modeller arasından seçtiğiniz kıyafete uygun bir renk kullanımı çok zor olmayacaktır. Önemli olan ahengi yakalamak olacaktır. Örneğin kırmızı tonlarda bir kazak ya da gömlek seçimi ile kırmızı bir ayakkabı denemek düşünülenin aksine kötü değil oldukça tarz duracaktır. Pantolon renginize benzer renkler yerine kemerinizle ya da saatinizle ayakkabı renginizin uyumu daha çok dikkat çekecektir. Pantolonunuz ile ayakkabı arasında çok nahoş kaçmayacak kontrast renkler yakalamak da size farklı bir tarz getirebilir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.