Eldiven Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Soğuk kış günlerinde bilindiği üzere uzuvlar soğuğu daha fazla hisseder. Uzuvlarımızdan biri olan ellerimizi korumakta önemli bir unsurdur. Bunun için genellikle eldiven kullanmaya dikkat ederiz. Peki ellerimizi korurken şıklığımızı elden bırakmak zorunda mıyız yoksa gayet uyumlu şık görünümlü eldivenler seçebilir miyiz? Şık görüntüyü bozmadan eldiven kullanmak istiyorsanız işte size birkaç tavsiye;

Soğuktan korunmak için;

Başlıca soğuktan korunmak adına kullandığımız eldivenler çeşit olarak farklılık gösterebiliyor. Bunlar arasından daha fazla sıcak tutanlarda olabiliyor haliyle. Baktığımız zaman bir çok eldiven çeşidi bulunuyor ancak hangisi daha fazla soğuktan koruyor bizi bilmek gerekiyor. Yün eldivenler ile başlayalım. Yün eldivenler bizi soğuktan pek iyi koruyabiliyor ancak kaşınma vs. durum yarattığı insanlarda az değildir. Bu tarz bir alerjiniz var ise eğer pek kullanmanızı tavsiye edemeyiz. Bunlara karşın yün eldiven yerine deri eldiven kullanmak daha sağlıklı olacaktır soğuktan koruduğu gibi sizi de pek rahatsız etmeyen bir tür olarak ön plana çıkabiliyor. Son zamanlarda karşımıza çıkan yarım parmak eldivenler parmaklarınızı kullanmak adına size pek fayda sağlayabiliyor ancak parmaklarınız bu yüzden soğuğu geçirip tahriş olabilir, dikkatli olmak gerekiyor.

Şıklık açısından;

Şıklık açısından başı çeken modeller deri eldivenler de oluyor genellikle. Cool ve parlak görünümü eper kıyafetinize de uyum sağlıyorsa deri eldivenler tercih sebebi olabilir. Tercihen yarım parmak kullananların en büyük sorunu soğuktan tam korunamamak oluyor ve tam eldiven giyince telefon vb. ihtiyaçları karşılamak zor oluyor. Bunun için son yıllarda ortaya çıkan dokunmatik ekranların algılamasını sağlayan eldivenleri kullanmak daha mantıklı olabilir. Bu arada şıklığı bozmadan renk seçimine gelecek olursak piyasada bir çok renk ve modelde eldiven bulmak çok kolay. Örneğin dar pantolon siyah mont giydiniz yanında koyu siyah renkli deri eldiven oldukça iyi bir tercih olacaktır. Eldiven seçerken özellikle internet üzerinden sipariş ediyorsak dikkat etmemiz gereken noktalardan biri de boyutlarıdır. Tam elimize uyum sağlamayan eldivenler hem şıklığımızı etkiliyor, hem de ellerimizi tam korumayabiliyor. Bu sebeple elimizin ölçüsünü bilip ona göre siparişler vermemiz bizim açımızdan daha sağlıklı olacaktır.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.