Duvar Süsü Seçimi

Ev dekorasyonunda küçük objeler, renk renk kırlentler ve birçok farklı detay yanında duvar süslemeleri de sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Artık süze boyalı duvarlar yerini en sade evlerde bile desenli duvar kâğıtlarına bırakmış durumda.

Duvar süsü kullanarak hem evinize bambaşka bir hava katacak hem de boş duvar görüntüsünün önüne geçmiş olacaksınız. Tabi bunu yaparken evdeki diğer mobilya ve aksesuar parçalarla uyumlu olması ve işin abartılmaması gerekiyor.

Neden Duvar Süsü?

Ev ya da ofis tasarımlarında çok farklı dekorasyon fikirlerine ilham veren sayısız aksesuar seçeneği bulunuyor. Mekânınızı mobilyalarına varıncaya kadar baştan aşağıya yenileyerek yeni bir imaj ve görünüm elde etmeniz elbette mümkün. Ancak pek çok şeyde olduğu gibi bütçenizi de göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

İşte bu noktada duvar süsleri size odanızın, salonunuzun ya da ofisinizin havasını değiştirmenin çok daha ekonomik bir yolunu sunuyor. Tarz ve renk gibi temel konularda uyumu yakaladıktan sonra size sayısız seçenek arasından hangi objeleri duvar süsü olarak kullanacağınızı seçmek kalıyor.

Uygulama Örnekleri

Duvar süsü kavramı, yaygın biçimde kullanılan duvar kâğıtlarından sıra dışı objelerle tasarlanmış asılabilir süslere kadar geniş bir yelpazeyi ifade ediyor. Duvar süslerine genel olarak bir göz atalım.

Ahşap ya da taş paneller: Ahşap kaplamalar, bu iş için imal edilmiş parçalarla yapılabildiği gibi, paletler ya da başkaca kullanılmış ahşap objelerle de yapılabiliyor.

Raflar: Birbirinden farklı renk ve görünüm seçeneği ile ister düz ister asimetrik biçimde duvara monte ettiğiniz raflar duvar süsleri içinde en işlevsel olanları denilebilir. Ayrıca diğer bir çok obje bu raflar üzerinde duvar süsü olarak yerini alacaktır.

Aynalar: Piyasada her tarza uygun bir ayna bulmak çok kolay. Aynalar boş duvarlarınızı zarif biçimde süslerken mekâna bir genişlik de katacaktır.

Fotoğraflar: Çerçeveli ya da çerçevesi biçimde asılabilen fotoğraflarla duvarınızı bir fotoğraf albümüne dönüştürmeniz mümkün olabilir. Fotoğraflarda siyah beyaz, sepya gibi çok farklı efektler kullanmanız renk uyumunu yakalamanıza yardımcı olabilir.

Müzik aletleri: Müzik aletlerinin duvarınızda bir duvar süsü olması için illaki müzisyen olmanız gerekmiyor.

Posterler: Daha çok 80’lerin modası gibi düşünülse de posterler artık duvarları süsleyen objeler arasına yeniden giriyor.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.