Dolap Aynası Seçimi

Gardırop alırken genellikle yerleşik aynalı olması istenmektedir. Yerleşik olmasa bile bir şekilde dolaba ayna taktırırız. Dolap aynası için birbirinden çok çeşit bulunurken en uygununu seçmek için kendi ihtiyacınıza uygun ve dekorasyonunuzu bozmayacak şekilde fayda var. Dolap aynalarının dekorasyona etkisi büyük olduğu kadar yatak odasındaki ruh haline yansımaları da bazı düşünceler tarafından savunulmaktadır.

İhtiyacınızı ve dekorasyonunuzu göz önünde bulundurun

Dolap aynası genelde boy aynası olarak kullanılacağı için karşısından durduğunuz vakit sizi kesmeyecek ve sizi en iyi şekilde yansıtacak boyutta olması gerekmektedir. Dolap aynasının boyutu yatak odanızın büyüklüğüne oranla olması gerekmektedir. Örneğin küçük bir yatak odasında boydan boya ayna ile kaplı bir dolap olması pek hoş olmayacaktır ve küçük ve kapı üzerinde bir ayna olması daha iyi olacaktır. Dolap aynalarından birden fazla çeşit bulunmaktadır. Boydan boya aynalı dolaplar, tek kapı ve iki kapı üzerinde bulunan boy aynaları ve dolabın sadece iç kısmında bulunan aynalar vardır. Ancak seçim yaparken odanıza kattığınız havayı bozmamak ve dolap seçiminize göre karar vermek gerekmektedir. Örneğin klasik yapılı ve ahşap işlemeli bir dolap seçiminiz var ise tek kapıda bulunan aynalar hoş olacaktır. Ancak modern görünümlü bir ayna tercih ediyor iseniz boydan boya ayna kaplı bir dolap tercihi yapabilirsiniz. aynalar

Dolap aynasının ruh haline etkileri

Bazı düşüncelere göre aynaların durduğu yere, şekline ve diğer özelliklerine göre ruh haline yansımaları tartışılmaktadır. Dolap aynası seçerken bunları da göz önünde bulundurmakta fayda var.  Düşüncelere göre aynanın büyüklük ve şekli ruh hali için en önemli özelliklerden olmaktadır. Yuvarlak ve oval aynaların huzuru simgelediği belirtilmektedir. Bu düşünceye göre yuvarlak ve oval ayna tercihi yapılmaktaysa odanın batı ve kuzeybatısına yerleştirilerek sabah güneşini yansıtması gerektiği belirtilir. Aynı düşünceye göre kare ve dikdörtgen aynalar odada güney yönlerinden konumlandırıldığı vakit ferahlık getirecektir. Enerjiye etki eden bir sembol olarak görülen aynalar çok büyük ya da çok küçük olmaması gerekmektedir. Bu düşüncenin bir diğer fikri ise aynaların yatak karşısından ve yatağı yansıtmaması gerektiğidir. Dolap aynası ise dolap kapısının iç kısmında kullanılması gerektiğini savunmaktadır.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.