Direksiyon Kılıfı

Neredeyse küçük bir servet verdiğiniz aracınızı korumanın bir yolu aksesuarlarını titiz kullanmaktan ve korumaktan geçmektedir. Araçta en çok kullandığımız parçalardan biri olan direksiyon simidinde zamanla aşıma uğrayıp zarar görebiliyor. Bunu önlemek amacıyla ortaya çıkan direksiyon kılıfı aracınızın direksiyonunda oluşabilecek büyük ya da küçük zararları önlemektedir. Direksiyon simidi üzerine rahatça takılabilen direksiyon kılıfı konforlu ve rahat bir şekilde araç kullanım imkanı veriyor. Sıkı ve sağlam bir şekilde direksiyon simidini saran direksiyon kılıfları sürücünün temas ettiği yüzeyleri nem, kir, toz ve güneş ışınları gibi çevresel faktörlerin olumsuz etkilerinden korunmasını sağlıyor. Hem araç içi aksesuarlardan olarak tercih edilen direksiyon kılıfları aynı zamana aracınıza daha fonksiyonel bir yapı ve farklı bir dekorasyon havası katabiliyor. Direksiyon kılıfları kolay değiştirilmesi ile sürücülerin gözdesi olan aksesuarlardan. Aynı zamanda bir tasarım harikası olabilen modelleri de bulunmaktadır. Direksiyon kılıflarının aracınızın orijinal görünüme de kötü bir etkisi yoktur.

Kullanılan malzemeler

Direksiyon kılıfı genellikle deri, suni deri ya da vinil gibi sert dayanıklı malzemelerden yapılmakta olup iç kısmı direksiyona zarar vermeyecek şekilde yumuşak tasarlanır. Dış kısmı ise hem ergonomik hem de koruma açısından çok sertlik teşkil etmeyecek dayanıklı malzemelerden yapılmaktadır. Tek ünite halinde ya da deri bant şeklinde tasarımları yapılan direksiyon kılıfının tek parça olanları direk direksiyon simidi üzerine monte ediliyor. Deri bant olarak imal edilen direksiyon kılıfı çeşitleri ise ekstra ip desteği ile beraber direksiyon simidine sarılarak veya belirli noktalar belirlenip dikişi sağlanarak sabitleme işlemi tamamlanıyor.

Kullanımı

Direksiyon kılıfı kullanmanın bir diğer sebebi ise aracımıza kattığı hava olarak düşünülebilir. Renkli, şık ve havalı tasarımlarıyla her türlü araca uygun bir direksiyon kılıfı temin etmek mümkün. Kullanımı da oldukça kolay olan direksiyon kılıfları kolayca takılabilmekte olup birine ihtiyaç duymadan kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Araç aksesuarları satan herhangi bir mağazadan hatta internetten bile kolayca temin edebilirsiniz. Bunun yanı sıra malzemelerini temin edip kendiniz dikmeniz de pek zor değildir. Yapıştırma veya kalıcı sabitleme gibi bir monte işlemine gerek duymayan direksiyon kılıflarını kolayca söküp ya da monte etmek de mümkün.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.