Warning: mysqli_query(): (HY000/1021): Disk full (/tmp/#sql-temptable-97a2-52c57f-45d49.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device") in /home/aksesuar/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2162
Cüzdan Alırken Nelere Dikkat Etmeli -2- - Aksesuar Modelleri

Cüzdan Alırken Nelere Dikkat Etmeli -2-

Cüzdan para, kimlik, fotoğraflar kartvizitler taşımamızı sağlayan hatta 1950’den sonra kredi kartının yaygınlaşması ile kredi kartları için bölmeler eklenen deri veya deriye benzeyen maddelerden yapılan küçük boyutlu çantalardır.  Hemen hemen her renkte olabilen cüzdanlar deri, suni deri, suni deri/tekstil veya sadece tekstil üretimi olabilir. Erkeklerde genelde benzer olsa kadın modellerinde her boyutta olabilir.  Fermuarlı ya da cırt cırtlı modelleri bulunmakla beraber cüzdan alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusunu soralım şimdi.

Bayanlarda cüzdan seçimi;

Öncelikle cüzdan seçimi yaparken alışkanlıklarınıza dikkat etmekte fayda var. Para, kimlik, kartlarımızı vb. taşıyacağınız cüzdanınızı seçerken kişisel ihtiyaçları belirlemek uygun olacaktır. Mesele fotoğraf taşımayan biriyseniz cüzdanınızda gereksiz fotoğraf bölmesi olmasına gerek olmayacaktır. Böylece cüzdanda gereksiz bir şişkinlik olmayacaktır. Bu ince ayrıntı deformasyonu da engelleyebilir. Çantanızda ayrıca bozuk para için bir cüzdanınız varsa bozuk para bölmesine de ihtiyacınız olmayacaktır.  Bu sayede gereksiz kabarıklığı önlemiş olacağız ve çantada daha fazla yer kazanmış oluruz.  Cüzdanımızın büyük ve küçük olması da kişisel alışkanlıklarımıza bağlıdır aslında. Daha fazla kart taşımayı seviyor, her avantajdan faydalanıyorsak eğer kart bölmesi fazla olan bir cüzdan seçmek bizim için iyi bir karar olabilir. Şıklığa gelecek olursak eğer kıyafet ve çanta kombinimize göre uygun bir cüzdan seçmek zor olmayacaktır.

Erkeklerde cüzdan seçimi;

Aslına bakarsak erkekler de cüzdan seçmek biraz daha kolaydır. Ama giydiğiniz ayakkabıdan taktığınız kemere kadar bir bütün olabilmek adına rengine ve görünüşüne dikkat etmek gerekebilir.  Öyle ki bir ortamda çıkardıkları zaman daha bütün bir görünüm verebilmek şıklık açısından önemli olacaktır.  Bunların yanı sıra eğer takım elbise giymeyi pek seviyorsanız daha soğuk ve ciddi renklerde cüzdan tercih edilebilir. Örneğin siyah ve acı kahverengi olabilir.  Deri cüzdanlarda siyah ve koyu kahve tonları daha ciddi ve resmi olurken cırt cırtlı tekstil malzemeleri daha basit ve çocuksu kalabilmektedir. Sert bir görünüm adına ciddi görünümlü deri cüzdanlar daha iyi olacaktır.Kumaş pantolon sık kullanan biriyseniz kartlık şeklinde cüzdanlar da arka ceplerinizde iz bırakmaması ve aşınmayı önlemek amacıyla tercih edilebilir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Son Yorumlar