Broş Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kısaca kadınların taktığı süs iğnesi anlamına gelen broş, doğru renklerde kombinlenmediği takdirde başarısız bir tercih olacaktır. Bu bakımdan broş seçerken nelere dikkat edilmeli sorusu önem kazanmaktadır. Broşlar kimi zaman bazı eşya ve canlıları temsil edecek şekilde üretilmektedir. Örneğin geyik kafası, kelebek, yazılı broşlar, inci broşlar, Osmanlı çizgisi taşıyan modeller, çiçekli broşlar, yusufçuk broşlar en çok tercih edilen broşlar arasındadır. Kıyafet yakalarına takılan ve giyim tarzına şıklık katan broşlar, ağırlıklı olarak klasik giyim tarzını benimseyenlerin tercihi olmuştur. Sokak stilinden günlük giyime kadar hitap eden broşlar mevcuttur. Altın başta olmak üzere değerli madenlerden üretilen broşlar da klasik giyim tarzına uygun aksesuarlardandır.

Klasiklerin Tercihi Olarak Broş

Elmas, zirkon ve kristal gibi değerli taşlarla süslenmiş broşlar kelebek, leydi ve peri tarzı tasarımlarla daha da zengin hale gelmektedir. Modern çizgili tasarım yapılmış broşlar ise zarif tasarımlar olarak bilhassa genç kızların tercihi olabilmektedir. Müzik enstrümanı ve notası şeklinde imal edilen broş tercihi de broş seçerken nelere dikkat edilmeli sorusu karşısında bir fikir vermektedir. Zarif ve şık görünüme sahip broşlarla takım elbiseler, gömlek ve kravatlar rahatlıkla kombinlenebilir. Çeşitli hayvan figürlerini yansıtan broşlar da ilgi gören modeller arasındadır. El işçiliği gerektiren modellerden zincir yaka broşlar da modern çizgi taşımaktadır. Ceket kenarlarının süslenmesi veya broş ve şalı tutturmak için dikkat edilmesi gerekenler vardır.

Çeşitli Broş Modelleri

Her stile uygun broşlar bulunmaktadır. Modası asla geçmeyen ve özellikle bayanlar için bir vazgeçilmez haline gelmiş broşlar rağbet görmektedir. Çeşitleri ve renkleriyle kıyafetlerin kombin yapılması mümkündür. Farklı ve harika tasarımlar broş seçerken nelere dikkat edilmeli konusunda fikir verebilen bir unsurdur. Altın, gümüş ve neonlar neredeyse bütün kombin çeşitleri arasında yer almaktadır. Ayakkabılara, yakalara ve manşetlere göre de broş çeşitleri bulunmaktadır. Broşun yapıldığı materyal önemlidir. Renk uyumu belki de en önemli unsurdur. Broşun yapıldığı malzemenin yanı sıra süslemelerinin seçimi önemlidir. Broş iğnesinin de elbiseyi yıpratmayacak şekilde seçilmesi gerekir. Aksi takdirde broş elbiseye zarar vererek uzun süreli olarak kullanılamaması demektir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.