Bilgisayar Aksesuarları

Bilindiği üzere aksesuarlar bir kıyafetin mükemmel bir görüntü oluşturmasına yardım eden en önemli unsurdur. Kıyafetler de durum böyleyken bilgisayarlarda da durumun farksız olduğunu söylemeliyiz. Bazı aksesuarlar bilgisayarlardan en fazlasını almanıza her zaman yardımcı olabilmektedir.

Dahili Aksesuarlar

Eğer bir laptop kullanmıyorsanız bilgisayardan görüntü almak için mecburen bir monitöre ihtiyaç duyacaksanız. 15 inçten 40 inçe kadar boyutları bulunan monitörler size High Definition, Ultra High Definition ve 4K gibi özellikleri sunarak gerçekçi bir deneyim imkanı vermektedir. Olmazsa olmazlarımızdan biri de laptop kullansak dahi Mouselar olmaktadır. Eskilerde bir top sayesinde hareketi algılayıp imleci hareket ettiren Mouselar şimdilerde ise lazer ışınları yardımıyla aynı görevi yürütmektedir. Laptoplarda dahili olan klavyeler ise bize yazı yazma ve bazı kısa yol imkanlarını bir arada sunmaktadır.

Harici Aksesuarlar

Flash bellek veya USB sürücüler bu aksesuarların başında gelmektedirler. Bilgisayardan başka bir bilgisayara veri aktarımının en kolay yolu olan USB sürücüler bilgisayarın USB portuyla çalışması ve de taşınabilirliği oldukça kolay olması sebebiyle sık tercih edilenlerdendir.  Eğer bir laptop kullanıcısı iseniz bilgisayarınızı güvenli taşımak adına mutlaka ihtiyacınız olan bir laptop çantasıdır. Su geçirmez modelleri dahi bulunan laptop çantaları güvenliğinize önemli bir yardımcıdır. Çoğumuz bilgisayardan film, dizi izleyip müzik dinleyebiliyoruz. Bunlar için yüksek kaliteli bir ses sistemi kullanmak çoğu zaman kaçınılmaz olmaktadır. Küçüğünden büyüğüne birçok çeşidi bulunan hoparlörler her kullanıcı sınıfına hitap etmektedir. Bilgisayarı oyun bilgisayarı olarak kullananlar açısından olmazsa olmazlardan biriyse joystick, gamepad, simulasyon ve hatta direksiyon, gaz, fren, silah benzeri birden çok oyun konsolu bulunmaktadır. Hatta konsollar son zamanlarda o kadar gelişti ki size oyundaki titreşimi dahi yansıtabilir hale gelmiştir. Bir diğer aksesuar olarak webcamler ise fotoğraf çekmek için kullanılmıyor olsa da fotoğraf ve video kamera özelliği sayesinde sizlere hizmet sunmaktadır. Özellikle video kamera desteği ile birlikte uzaktaki sevdiklerinizle görüntülü konuşma imkanı buluyorsunuz. Son zamanlarda yaygınlaşmasıyla beraber fare, klavye, konsol ve hatta yazıcı da bile kablosuz destek bulmak oldukça mümkün bilgisayarın USB portuna bağlanan alıcı sayesinde sinyallerle çalışan bu aletler sizleri gereksiz kablo kullanımından uzaklaştırmış durumda. (bilgisayar aksesuarları)

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.