Biblo Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Son zamanlar da ev süslemeye verilen önemin gerekli malzemelerinden bir olan biblolar evimize renk katabildiği gibi ofisimize vs. de renk katabiliyor. Evlerimiz bizi yansıtır. Bazı zamanlarda tüm vaktimizi geçirdiğimiz mekanların şıklık ve tasarımı bu yüzden fazlaca önemlidir. Evi ev yapan ve bizim tarzımızı belirleyen unsurlar ise detaylardır. Ve bu detayları belirlemek oldukça önemlidir. Ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri ise biblolardır. Binlerce modeli piyasalarda mevcut olan biblolar her türlü dükkanlarda karşımıza çıkabiliyorlar. Ahşap, cam, porselen, metal, mermer veya alçı kullanılarak yapılan bibloların evimize en uygununu seçmeliyiz. Peki ya bu seçimi nasıl yapmamız gerekir. Gelin bir göz atalım.

Biblolarınız tarzınızı yansıtmalı

Piyasa da her zevke uygun biblolar mevcuttur. Günümüzde bu biblo modellerine ulaşmak oldukça kolaylaşmıştır. En önemli unsurlardan biri olan bu bibloları tamamlayıcı olarak kullanmak çok önemlidir. Aksi takdirde şıklıktan çok gereksiz bir hava katabilir.

Ev dekorasyonu ve biblolar

Biblo seçimi yaparken göz ardı etmememiz gereken en önemli şey evimizin genel dekorasyonudur. Örneğin salonumuz için biblo seçmeye karar verdiysek öncelikle salonu dekoresinin detaylarını tanımlamak gerekir. Eğer salonunuz ışıltılı ve şık mobilyalarla dekore edilmişse orta veya daha büyük cam veya metal biblolar tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Ancak siz küçük boyutları daha çok seviyorsanız büyük salonlar içinde birden fazla alıp farklı tasarımlarla çokça kullanabilirsiniz. Rahatlığı ön planda tutulan küçük bir salonunuz varsa eğer ahşap ve porselen bibloların orta boyutları sizin için faydalı olacaktır. Banyo, mutfak , hol, koridor ve çocuk odaları için bir seçim yapacaksanız eğer salon için koyduğumuz kurallara göre davranabilirsiniz. Fayans ve mermerin sıkça bulunduğu mutfak ve banyolarda porselen biblo seçimleri en doğru karar olarak göze çarpıyor. Çocuk odaları içinse kırılmayacak ahşap modeller tercih edilmesi hoş olabilir. Holler de ise genelde çok fazla mobilya kullanılmaz. Bu sebeple hol alanına göre yerde durabilecek çok büyük veya büyük biblolar tercih etmek evinizin girişinde sizin tarzınızı yansıtmaya başlayacaktır. Hol girişleri için tercihimiz porselen, metal veya ahşap olabilir. Bu sayede hareketsiz alanımıza hareket ve canlılık katmış oluruz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.