Bere Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Soğuk havalarda özellikle de kar yağan bir şehirde yaşıyorsanız olmazsa olmaz aksesuarlardan biri de bere oluyor. Bere veya kışlık şapka kullanımı bizi soğuktan korumanın yanı sıra şık bir görünüm de katabiliyor.  Bere seçerken dikkat etmemiz gereken konu ise yüz tipimize, boyumuza, saç rengimize göre karar vermekten geçiyor. Beğenilen model size uymadığı sürece model ne kadar şık ve güzel olursa olsun pek hoş bir görüntü sağlamıyor. Şimdi iki ayrı başlıkta bere seçimini inceleyelim.

Yüz Şekline Göre;

Kalp veya üçgen yüz hatlarına sahipseniz eğer sizin için cloche yani kova şapka diye adlandırılan modelleri önerebiliriz. Eğer tercihi bu yönde yaparsanız mükemmel bir uyum yakalayıp çok şık bir görünüm elde edeceksiniz.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip biriyseniz ise yüz şeklinin daha dengeli ve uzun görünmesini sağlayabilmek adına geniş kenarlı, ince ve asimetrik kesimli modeller ile uyum yakalamanız daha kolay olacaktır.

Oval yüz hatlarına sahip bir birey için seçim daha basittir. Düz veya örgü bereler gibi birçok seçenek arasından kendilerine yakıştırdıklarını seçebilirler. Bu sebepten bu yüz tipine sahip insanlar biraz daha şanslı olabiliyor.

Kare ve kemikli hatlara sahip arkadaşlarımız içinse sert hatları biraz yumuşatmak gerekebilir. Burada dikkat edeceğimiz nokta kulaklıklı bereleri tercih etmek olabilir.

Saç rengine göre;

Yüz hatlarımıza dikkat ettiğimiz kadar önem vermemiz gereken bir diğer konu ise saç ve ten rengimize de uyum sağlayabilmektir. Mükemmeli yakalamak adına bu önemli noktayı es geçmemek gerekiyor. Saç renginizle aynı renge sahip bir bere sizi şıklıkta beklediğinizin aksine bir adım geriye atabilir.

Sarışınlar için kahverengi, pembe, gri, siyah alternatifler hoş olabilir.  Eğer parlak renkler yerine pastel renkler tercih etmek isterseniz cildin soluk gözükmesi kaçınılmaz olacaktır.

Kahverengi saçlara yakışan renklerimiz ise siyah, çikolata veya mavinin farklı tonları olabilir.

Kızıl arkadaşlar içinse önerimiz yeşil, siyah, altın sarısı, gri, kahverengi, sarı modeller seçenekler arasına girebilir. Bu renge sahip arkadaşlarımızın kırmızı tonlar takılması hoş değil aksine kötü bir etki yaratacaktır.

Siyah saça sahip olanlar için mavi, kırmızı veya bordo renklerinin tonları şıklık yaratabilir.

Bunları dikkate alırken kıyafet uyumunu da unutmayalım tabi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.