Bahçe Aksesuarları

Kendine ait bahçesi olan şanslı kişilerdenseniz ve bahçeyle ilgilenmek hoşunuza gidiyorsa, ekeceğiniz rengarenk çiçeklerle bahçenizi çok keyifli bir ortama dönüştürebilirsiniz. Bahçe bakımına yeterli özeni gösterecek vaktiniz yoksa süs havuzları ve cansız dekorasyon öğelerini kullanmak daha akıllıca olacaktır. Bahçeler için loş ışıklandırma özellikle yaz aylarında çok çarpıcı görünecektir.

Keyifli Bahçeler Yaratın

Bahçenizi keyifli ve renkli bir mekana dönüştürmek için bahçe aksesuarları size yardımcı olacaktır. Aksesuar seçimi yapmadan önce bahçenin temizlenmesi ve gerekli bakımlarının mutlaka yapılması gereklidir. Yoksa alacağınız en şık aksesuarlar bile bahçenizin güzel görünmesine yardımcı olmaz. Bahçede gerekli bakım ve hatta peyzaj çalışmaları yapıldıktan sonra, aksesuarlarınızı yerleştirerek, kendinize mükemmel bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Bahçe denildiğinde akla ilk gelen bahçe mobilyalarıdır. Özellikle yaz aylarında bahçenizin tadını çıkarmak, sevdiklerinizle beraber vakit geçirmek için bahçe mobilyaları önemli aksesuarlardandır. Seçeceğiniz ahşap tarzda mobilyalarla sımsıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Mobilyalar kadar önemli aydınlatmada bahçeleriniz için olmazsa olmazlar arasındadır. Aydınlatma seçiminde loş ışıklar tercih edilmelidir. Çok aydınlık bir görüntü gerektirmeyen bahçe ortamlarında, aydınlatma için bahçe fenerleri de şık bir görüntü yakalamanıza yardımcı olacaktır. Son yıllarda bahçelerde kullanılan fosforlu taşlarla, kendinize çok hoş görünen aydınlatmalar da yapabilirsiniz. Bahçe dekorasyonları yapılırken, bahçelerin büyüklüğü oldukça önemlidir. Küçük bir bahçeye sahipseniz, az aksesuar kullanarak, kullanım alanınızı geniş tutmanız gerekir. Büyük bahçeler için ise çok fazla aksesuar seçeneği bulunmaktadır. Süs havuzları, çocuğunuzun eğlenmesi için bahçeye yerleştirebileceğiniz küçük bir kaydırak ve salıncak, saksılar ve vazolar bahçe aksesuarları alternatiflerinden bazılarıdır.

Meyve ve Sebze Yetiştirin

Bahçeniz yeterli alana sahipse, kendiniz için küçük bir ekim alanı da oluşturabilirsiniz. Kendi sebze ve meyvelerinizi yetiştirebilir, güzel koku veren ağaçlar yetiştirerek, bahçenizin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Bahçe aksesuarları bahçenize canlılık katar, ancak aksesuarların konumlandırılması da bir o kadar önemlidir. Çok dağınık yerleştirilen aksesuarlar bahçenizde hoş bir görüntü yaratmayacaktır. Genellikle bahçe köşelerine yerleştirilen aksesuarlar, çakıl taşlarıyla çevrilerek hem düzenli hem de daha şık bir görüntü yaratacaktır. Bahçenizin doğal görünmesi için yerleri çimle kaplayabilir, bu sayede doğal bir görüntüde yakalayabilirsiniz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.