Araç Kiti

Son zamanlarda yaygınlaşan bir sistem olan araç kiti yada eller serbest modu (hands free kit) telefonu araç kullanırken daha güvenli bir şekilde kullanmamızı sağlayan bir sistem olarak geliştirilmiştir. Başlıca görevi telefonun görüşmeleri sağlamak olan araç kiti sizin için telefonu tutan ve ön cama monte edilen bir aparat da sunabilir. Araç kitleri güvenliğimize yardımcı bir sistem olmakla beraber bize rahatlık ve kolaylık sunmasıyla birlikte popülarite kazanmıştır. Ayrıca yeni model araçlarda dahili bir sistem olarak gelen araç kiti harici olarak kullanmak isterseniz bile kurulum ve kullanımı oldukça basit olacak ve sizi çok fazla uğraştırmayacaktır.

Ne işe yarar

Başlıca telefonla konuşmayı sağlayan araç kitleri size sayesinde harici bir anten, daha iyi ses kalitesi adına hoparlör sunan modelleri de vardır. Tutucu aparatı sayesinde size hızlı sarj imkanı da veren bu sistemler hayatımızı kolaylaştıran teknolojik özelliklerdendir. Son yıllarda sistemin gelişmesi ile harici ve dahili araç kiti sistemleri bluetooth donanımlı olsa da ilk modellerinde olduğu gibi AUX bağlantısı ile çalışan modelleri de hala mevcuttur. Temel olarak bluetooth bağlantısı ile ses aktarımı yapan sistem AUX bağlantısı ile de telefonunuzun hafızasından araç içerisinde size müzik dinleme fırsatı vermektedir.

Nasıl kullanılır

Dahili araç kiti sistemleri için telefonunuzu araç ile eşleştirmek yeterli olacaktır ancak aracınızda bu özellik yok ve harici bir araç kiti sistemi kullanacaksanız öncelikle araç teybi ile harici araç kitini AUX modülü ile bağlamak gerekecektir. Ardından modülü açık konuma getirip telefonunuzla bluetooth üzerinden eşleştirmeniz gerekecektir. Bunları yaptıktan sonra telefonunuzu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Araçta telefon hafızasından müzik dinleyebilir, dahili ekran sistemi varsa video açabilir hatta soför dışındaki yolcuların film izlemesi bile mümkün olacaktır. Eğer aracınızda dahili bir sistem yok ve de harici bir araç kiti sistemi kullanacaksınız hangi cihazlar ile uyumlu olduğuna bakmak gerekecektir. Aracınızda AUX bağlantı çıkışı varsa aracınızla bağlantısı kolay olacaktır. Telefonunuzla uyumu ise genellikle bluetooth bağlantısına sahip olması gerekecektir. Ancak bazı araç kiti modelleri için buna ihtiyaç duyulmadan AUX bağlantı jak çıkışı olması yeterli olacaktır.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.