Warning: mysqli_query(): (HY000/1021): Disk full (/tmp/#sql-temptable-97a2-52b8ed-636fd.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device") in /home/aksesuar/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2162
Akvaryum Aksesuarları - Aksesuar Modelleri

Akvaryum Aksesuarları

Akvaryum almak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gerekenler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bir akvaryum nasıl kurulur, içerisinde neler bulunur bilmenizde fayda var. Ne yazık ki akvaryum almakla iş bitmiyor, besleyeceğiniz balıklara uygun bir yaşam alanı oluşturmanız gerekiyor. Akvaryumunuzla birlikte alınması gereken malzemeler arasında hava motoru, filtre ve ısıtıcıların mutlaka olması gereklidir. Özelliklede akvaryumunuzda birden fazla balık besleyecekseniz, bu malzemeler gerekecektir. Akvaryum temizliği için; kepçe, dezenfektan ve vitamini de alacaklar listesine eklemelisiniz. Son olarak akvaryumunuzun tadını çıkarmak ve görünüşünü şıklaştırmak için, birbirinden güzel akvaryum aksesuarları seçmelisiniz. Elbette kum ve taşlarda, keyifli bir akvaryum için unutulmamalıdır.

Aksesuar Seçimi

Akvaryum aksesuarları oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ancak seçim yaparken suya dayanıklı ve balıklara zarar vermeyecek aksesuarlar tercih edilmelidir. Özellikle boyalı, sivri ve çok küçük boyutlu aksesuarlar balıklarınızın ölümüne sebep olabilir. 3 boyutlu akvaryum cam fonları en çok tercih edilen aksesuarlar arasındadır. Akvaryumlara hem şıklık hem de canlılık katan bu fonları petshop mağazalarından uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Akvaryum denildiğinde ilk akla gelen ve bir akvaryumun olmazsa olmazı ise ağaç kökleridir. Akvaryumunuzun ölçüsüne uygun alacağınız ağaç kökleri, hem görsel açıdan zenginlik katacak hem de balıklarınızın kendilerini güvende hissetmelerine neden olacaktır. Besleyeceğinizin balığın türüne uygun olarak aksesuar seçimi yapmak önemlidir. Bazı balıklar deniz kabukları ve taşlar arasında daha rahat ederken, bazı türler için küçük mağaralar ve kütükler de gerekebilir. Bunun için alacağınız balık türleri hakkında az da olsa bilgi sahibi olmanızda yarar vardır.

Akvaryum Dekorasyonu

Akvaryumlar boş bir camdan ibaret olduklarında çokta hoş görünmezler, ışık sistemleri kurulmuş, renkli taşlarla süslenmiş bir akvaryum hem balıklarınızın hem de sizin huzur bulmanız açısından önemlidir. Büyük akvaryumlarda çok çeşitli akvaryum aksesuarları kullanmak mümkün iken, küçük akvaryumlarda alanın azlığı ve balıkların daha rahat edebilmeleri için birkaç aksesuar kullanmak yeterli olacaktır. Akvaryumunuz için tercih edeceğiniz aksesuarlar arasında; kayalar, gemiler, mercanlar, denizyıldızları ve kayalar örnek olarak sıralanabilir. Kendi zevkinize göre şekillendireceğiniz akvaryumlarınızda, balıklarınızın rahatlığını ve güvenliğini ön planda tutarak seçimler yapmalısınız.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Son Yorumlar