2018 Kravat Modası

Özgüven sağlayan, pozitif bir imaj sergileten ve şıklık kazandıran bir detay olarak kravatlar iş hayatının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Her yıl olduğu gibi 2018 kravat modası da birbirinden renkli ve göze hitap eden kravatları barındırmaktadır. Giyileceği yere göre tercihler değişebildiği gibi gömlek, pantolon, ceket ile uyumu olmazsa olmazdır. Eni, boyu, malzemesi ve deseni itibariyle de dönem dönem değişen kravat modası, dikkatli bir seçim yapılmadığı takdirde gülünç duruma düşme riski yaşatır. Kravatın bağlanma şekli de en az diğer unsurlar gibi dikkat ve özen gerektiren bir durumdur. Bu yıl, diğer yıllara nazaran daha ziyade koyu tondaki renklerin kravatlarda bir moda unsuru olacağı öngörülmektedir.

Kravat Seçiminde Renkler

Koyu mürdüm, koyu kahve, lacivert, siyah ve bordo renkler 2018 kravat modası kataloglarında en sık rastlanılan renkler arasında yer almaktadır. Desen bakımından ise bu yıl daha ziyade sade – tek renk kravatlar ön plana çıkmakta. Bilindiği üzere desenler ve ayrıntıları ön planda olan bir kravatta renk unsuru ikinci plana düşmektedir. Dikkati çeken, bu durumda daha ziyade desen ve ayrıntılardır. Bu yüzden tüm dikkati kravata çekme adına modacılar tek renkte koyu tonları moda dünyasına sunmuşturlar. Asaletin timsali olan siyah renk, bu yıl da rağbet görecek renkler arasında başlarda yer alıyor. Resmi yemek davetlerinde, iş toplantılarında en çok tercih edilen renklerden birisidir.

Kravatta Slim Modası

Kravatta en önemli hususlardan birisi de kravatın enidir. Giyim dünyasında kravat modelleri üç gruba ayrılmıştır (klasik – modern – slim). 6,5 cm’den aşağı olan slim kravat modelleri 2018 kravat modası kapsamında en dikkat çeken kravatlar arasındadır. Dinamik ve enerji dolu bir imaj çizilmesini sağlayan slim kravatlar sokak tarzı modada da yer edinmiştir. 1960’ların aksine şimdi iş dünyası için doğru bir seçimdir. Özellikle genç kesime hitap ettiği söylense de her yaştan erkeğin tercihi olmayı başarmıştır. Bu konudaki en önemli ölçüt doğru bir kombin oluşturmasıdır. Slim fit giyim tazı ile daha da uyumlu olan slim kravatlar sportif ve dinamik bir tarz yansıtmaktadır.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.