2018 Bileklik Modası

Kıyafetleri tamamlamada iyi bir aksesuar olan bileklikler değerli taşlardan yapılabileceği gibi deri ve boncuklu modellerle de hayatımızda yer etmiştir. Erkek ve bayan 2018 bileklik modası kapsamında pek çok bileklik modelleri vitrin ve tezgahları süslemektedir. Kendi tarzını ortaya koyma adına da önemli bir detay olan bileklikler gümüş, altın ve incili modellerle göz kamaştırmaktadır. Deri bileklikler, boncuklu modeller hatta kuru kafa modelli bileklikler bilhassa gençlerin gözdesi olmuş durumdadır. Deri püsküllü bileklikler, halka zincirden düz bileklikler, siyah deri – metal detaylı bileklikler ve beyaz taş yonca bileklik en çok tercih edilen ve bu yılın bileklik modasını oluşturan aksesuarlardandır. İki harften oluşan bilekliklere de ayrı parantez açmak gerekir.

Bilekteki Şıklığın Modası

Çeşitli taşlardan oluşan boncuklu bileklikler de 2018 bileklik modası unsurları arasındadır. Buzlu akik taşlı, lav taşlı obsidian taşlı ve Fatma eli – boncuklu bileklik oldukça fazla ilgi görmektedir. Ayrıca yine iki harften oluşan ve sonsuzluk sembolü de içeren bileklik de göz kamaştıran bileklik modelleri arasında yer alır. Son dönemlerde ilgi gören modellerden birisi de roma rakamlı ve dikdörtgen plaka bilekliklerdir. Gümüş üzerine pembe altın kaplama olan model kullanılırken bazı temizlik tavsiyelerine uyulması gerekir. Örneğin çamaşır suyu ve alkol gibi maddelerden temastan kaçınılmalıdır. Murano taşlı bileklikler, su yolu bileklikler ve zirkon taşlı bileklikler de isminden söz ettiren modellerdir.

Hangi Bileklik?

Yusufçuk gümüş bileklikler, sonsuzluk (eternity), kalpli, örme ve çiçek gümüş bileklikler her zaman olduğu gibi 2018 bileklik modası arasında yer almaktadır. Daha geleneksel bir çizgiyi tercih edenler ise örme boncuk bilekliklere yönelmektedir. Turkuaz – sarı – beyaz örme bileklikler, nazar boncuklu bileklikler ve daha enli – boncuklu modeller de bileklere ayrı bir hava katmaktadır. Metal detay katılan çeşitlerde ise çıtçıtlı bir tasarıma sahip olup, bir kemer gibi bileği sarmaktadır. Örgü bileklikler ve seramik bileklikler son dönemin en ilgi gören modelleri arasında yer almaktadır. Doğallıktan hoşlananlar için doğal taştan sedef bileklikler, ip sarma bileklikler ve kumaş bileklikler tasarımlarıyla bileklik arayanların tercihi olmaktadırlar.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.