2018 Bayan Kemer Modası

Güzel ve şık bir görünüşe sahip olmak çoğu kadının hayali iken bunu meydana getirmek için birçok aksesuara ihtiyaç duymaktadır. Kıyafetler ve ayakkabılar gibi ana unsurların yanında şıklık isteyen kadınlar için, aksesuar kullanımı gerekiyor. Kişiye hem tarz hem de şıklık katan bu aksesuarların birçok çeşidi bulunmakta. Bunların arasından şüphesiz en önde geleni ise kemerler olacaktır. Bir kemer elbiseniz ne kadar sade ve düz olursa olsun bir anda onu dikkat çekici ve güzel bir hale getirebilmektedir. Bu nedenle kadınlar arasında da kullanımdan daha çok tarz için tercih edilmekte ve en çok kullanılan aksesuarların başında geliyor.

Nelere Dikkat Etmeli?

Bahsettiğimiz gibi bir kemerin doğru kullanımı elbisenize hayat verebilirken, kötü bir kemer seçimi ise görüntüyü berbat edebilir. Kullanacağınız kemerin tarzınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. En başında kişisel tarzınızı belirleyip buna uygun bir kıyafet ve kemer seçimi yapabilirsiniz ancak farklı iki tarzda parçayı üstünüzde taşımanız hoş görünmeyecektir. Vücudunuza da uygun kemer seçimi yapmalısınız; örneğin uzun bir gövdeye sahipseniz kalın bir kemer tercih ederek daha orantılı bir görünüm yakalayabilirsiniz ya da kısa belli bir vücuda sahip iseniz ince kemerler üzerinizde daha iyi duracaktır. Eğer büyük, taşlı ya da parlak bir aksesuar daha kullanacaksanız kemerinizi daha gösterişsiz ve sade seçmeniz dengeyi yakalayacaktır. Bunun yanında belinize en uygun ölçüde kemeri bulmak da üzerinizdeki duruşu için büyük öneme sahiptir. Ayrıca üzerinizdeki kıyafete göre de kemer kullanımı önem kazanacaktır; örneği yüksek belli eteklerde kemer oldukça şık durmakta.

2018 Modelleri

Bu yıl kemer modasında ilk göze çarpan detaylardan biri büyük tokalar. Yıllar geçtikçe kadınların ince kemerlere azalan ilgisi beraberinde kalın ve büyük tokalı kemerleri piyasaya getiriyor. Hem günlük hayatta hem de özel günlerde tercih edilebilen bu modellerin fiyatının yüksek olması beklenmiyor. Bir diğer dikkat çeken trend ise üzerinde desenler yer alan kemer modelleri. Çeşit çeşit desenler bulunduran bu kemerler hareketli ve enerjik bir görüntü katarken şıklığı da ihmal etmiyor. Leopar, çiçek ya da zebra gibi desenlerin bu sene kemerlerin üzerinde sıkça yer alması muhtemel gözüküyor.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.