2018 Avize Modası

Ev dekore ederken aydınlatma ürünlerinin kullanımı çok büyük öneme sahiptir. Evinizin şeklini ve karakterini belirleyecek olan bu ürünler akşam saatlerinde kendini göstermeye başlayacak ve zevkinizi ortaya koyacaktır. Bu aydınlatma ürünlerinin tasarımları ve kullanım amaçlarına göre avize, lamba, sarkıt, abajur, lambader gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu konuda odadaki diğer eşyalarla ve evin genel havasıyla uyumu yakalamak her zaman kolay olmayabilir. Bu süreçte hızlı ve aceleci karar vermek yerine daha detaylı bir inceleme ve araştırma yapılması, hem tatmin olmanızı hem de uzun süre bunu düşünmemenizi sağlar. Ürünleri seçerken kaliteli ve yıpranmayacak ürünleri seçmek her zaman akıllıca olacaktır. Bu alanda da gelişen endüstriyle istediğiniz tarzda birçok çeşit bulmanız mümkün hale gelmiş bulunmakta.

Dekorasyonda Avizenin Önemi

Eğer tam anlamıyla şık bir dekorasyon istiyorsanız, odadaki tüm eşyalar bir uyum içinde olmalı ve her detaya dikkat etmelisiniz. Öncelikle odadaki avize ihtiyacının şeklini belirlemek gereklidir. Büyük odalarda iki farklı boyda avize kullanılabilirken farklı destek aydınlatmalar da kullanılabilir. Küçük odalarda ise daha küçük boy ya da orta boyda avizeler işinizi görecektir. Bunların haricinde kullanacağınız avizenin büyüklüğü, yüksekliği ve kapladığı alan gibi fiziksel özellikleri büyük önem taşımaktadır. Odanızın tavan yüksekliği ile orantılı bir ürün seçimi yapmak önemlidir. Avizede kullanacağınız ampul ise yine bir başka önemli konu olacaktır. Edison ampulü denilen sarı ışıklı ampuller ya da daha modern bir tasarımı olan beyaz led ampuller tercih edebilirsiniz.

Modeller

Her yıl piyasadaki avize modelleri değişirken eskilerin kullanımı azalıyor ve yeni modeller karşımıza çıkıyor. Bu seneki modellerde ise 3 farklı çeşitten bahsetmek doğru olacaktır. İlki taşlı avize modelleri diyebiliriz. Yıllardan beri kullanılan ve oldukça şık bir görüntüye sahip olan taşlı avize modelleri bu sene de trendler arasında. Elmas, yakut vs. birçok taşla süslenebilen bu avizeler genelde salonlarda tercih ediliyor. Bir diğer model ise metal cam avizeler. Genelde kafeler ya da toplu oturma alanlarında denk geldiğimiz bu modeli kullanarak evinizde loş bir ortam yaratabilirsiniz. Son model ise sarkıt avizeler. Gösterişli ve ağır görüntüsüyle salon ve büyük yemek odalarında kullanılmaya uygun olacaktır.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.